Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Cyberbezpieczeństwo w branży wod-kan. Oto rządowe rekomendacje

Cyberbezpieczeństwo w branży wod-kan. Oto rządowe rekomendacje
szp
17.03.2021, o godz. 13:37
czas czytania: około 1 minuty
0

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano rekomendacje cyberbezpieczeństwa dla sektora wodno-kanalizacyjnego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Sektor wodno-kanalizacyjny jest jednym z elementów infrastruktury krytycznej państw i obejmuje zarówno obiekty zarządzane przez administrację rządową, jak i przez jednostki samorządu terytorialnego. W środę, 24 marca będą o tym mówić także prelegenci webinarium „Cyberbezpieczeństwo w branży wod-kan”.

„W ostatnim czasie, w różnych częściach świata, zaobserwowano wzrost liczby incydentów cyberbezpieczeństwa oraz ataków na obiekty zapewniające zaopatrywanie w wodę pitną, w tym jej uzdatnianie oraz odprowadzanie i oczyszczanie ścieków” – czytamy w komunikacie.

Opracowane rekomendacje zawierają zestaw zaleceń bezpieczeństwa, których wdrożenie – jak piszą eksperci – znacząco podniesie odporność przemysłowych systemów sterowania w obiektach świadczących usługi wodno-kanalizacyjnych.

Autorzy wymieniają też kilka najbardziej spektakularnych ataków na infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Piszą także o znanych szczegółach, przyczynach i skutkach tych ataków. Pełną treść rządowego dokumentu można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024