Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bez kategorii

Wpisy

Wpisy

Przyszkolny ogród terapeutyczny otwarty [ZDJĘCIA]

Przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu uroczyście otwarto ogród terapeutyczny "Cztery pory roku". Ogród powstał na podstawie zwycięskiego projektu w konkursie "Inspiracje w przestrzeni".

Codziennie w trosce o środowisko naturalne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu istnieje ponad 25 lat. Z Jolantą Ratajczak, prezesem Zarządu, rozmawia Barbara Krawczyk

Łąki kwietne. Kolejne polskie miasto stawia na naturalne trawniki

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach posieje w tym roku „od podstaw” ok. 20 tys. m. kw. łąk kwietnych w kilku lokalizacjach. Ale to nie wszystko - mieszkańcy zostali również zaproszeni do wskazywania terenów, które należy rzadziej kosić, żeby dać szansę dziko rosnącym gatunkom roślin.

Rząd zaostrza walkę ze smogiem. Będą roczne raporty i kontrola sprzedawców pieców

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustaw Prawo ochrony środowiska i o Inspekcji Handlowej. Obie zakładają walkę ze smogiem oraz uszczelnienie handlu tzw. kopciuchami.

MPK w Krakowie sprzedaje autobusy. Najtańszy już od 10 tys. zł

To już ostatnia szansa w tym roku na zakup autobusów, które zostały wycofane z ruchu przez MPK w Krakowie. Licytacja odbędzie się w piątek, 14 grudnia. Wystawionych na niej zostaną aż 43 autobusy takich marek jak Solaris, Jelcz czy Scania.

Smart city – nowa jakość polskich miast?

Samorządy chcą zarządzać miastami, wykorzystując inteligentne rozwiązania, które mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Jakie technologie już wdrożono? Jakie wyzwania czekają na polskie miasta w przyszłości?
css.php