Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Pięciu mężczyzn z zarzutami ws. niewłaściwego transportu śmieci i ich zakopywania

Pięciu mężczyzn z zarzutami ws. niewłaściwego transportu śmieci i ich zakopywania
jwo/PAP
25.09.2020, o godz. 9:54
czas czytania: około 2 minut
0

Pięciu mężczyzn miało gromadzić odpady w sposób, który może zagrażać ludziom lub środowisku. Usłyszeli zarzuty w sprawie niewłaściwego transportu, składowania i zakopywania odpadów w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie). Do ziemi trafiło ok. 50 ton śmieci.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w tym mieście.

Pierwszego zatrzymania dokonano już w lipcu. Wówczas 40-letni mieszkaniec gminy Jeziora Wielkie usłyszał zarzut odnoszący się do polecenia składowania i zasypywania odpadów m.in. opakowań po produktach żywnościowych, folii, butelek i worków. Łącznie chodziło o śmieci o wadze ok. 50 ton.

“Taki sposób gromadzenia, mógł zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka oraz spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi” – poinformowała w piątek rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Dodatkowo podejrzany usłyszał zarzut zlecenia transportu odpadów komunalnych w miejscowości Wróble w gminie Kruszwica. Tam kierowcy samochodów ciężarowych częściowo wysypali zawartość naczep na pole uprawne, drogę gruntową i teren byłego cmentarza.

“Ostatni z ogłoszonych zarzutów dotyczy sposobu transportowania 13 lipca tego roku w Kruszwicy odpadów komunalnych, w taki sposób, że mogło to spowodować obniżenie jakości powierzchni ziemi” – przypomniała mł. insp. Chlebicz.

W sprawie zarzuty usłyszało kolejnych czterech mężczyzn, którzy transportowali śmieci i wysypywali je na pole. Za złamanie prawa odpowie także syn właściciela pola, który miał się na ten proceder — włącznie z zasypaniem odpadów — zgodzić.

Przed sądem stanie także mężczyzna, który podjął działania polegające na ukryciu odpadów przez ich zakopanie koparką na polu. Zdaniem śledczych podejrzani działali wspólnie i w porozumieniu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024