Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Czarna woda w Wiśle. Wodociągi przepraszają

Czarna woda w Wiśle. Wodociągi przepraszają
ko
10.07.2019, o godz. 14:29
czas czytania: około 1 minuty
1

Czarna woda, która w sobotę przez 1,5 godziny wlewała się do Wisły w Bieruniu to efekt zaniedbania pracownika obsługującego pompę w zbiorniku retencyjnym. Nie ma związku z pracą kopalni, jak spekulowano wcześniej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W sobotę wędkarze łowiący nad Wisła w Bieruniu sfilmowali zrzut czarnej wody do Wisły. Film opublikowany został w sieci i natychmiast pojawiły się komentarze, że to zanieczyszczenie pochodzące z pobliskiej kopalni węgla kamiennego Piast.

Bieruń, województwo śląskie, Polska, 06.07.2019

Katastrofa ekologiczna na Wiśle w Bieruniu w województwie śląskim. Wczoraj, 6 lipca, do rzeki wpuszczano węglowy szlam z Kopalni Węgla Kamiennego Piast. Tak się niszczy polskie rzeki!Aktualizacja: oświadczenie BPIK w sprawie wycieku – http://bit.ly/2L90p35.Źródło: ML Baits (FB).

Gepostet von Kataklizmy w Polsce i na świecie am Sonntag, 7. Juli 2019

Kopalnia zaprzeczyła, że stoi za tą sprawą.

Urząd miasta zareagował, podając informację, że czarny osad pochodzi z dna zbiornika retencyjnego. Zbiornik zbudowano w niecce, która utworzyła się działalności wydobywczej kopalni. Zbiera się w nim deszczówka, woda spływająca z pól i dróg, a także z oczyszczalni ścieków. Regularnie jest odpompowywana do potoku, który wpada do Wisły.

Jak pisze Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej: “w toku prowadzonej kontroli stwierdzono awarię czujnika poziomu cieczy na zbiorniku wód melioracyjnych, co spowodowało odpompowanie namułów z poziomy strefy osadzania. Awaria powstała w czasie prowadzenia prac konserwacyjnych. Wobec pracownika odpowiedzialnego zostaną podjęte czynności dyscyplinarne. Obecnie trwają procedury naprawcze, które zabezpieczą pompownię przed tego typu zdarzeniami w przyszłości”. Przedsiębiorstwo przeprasza kopalnie i urząd miasta za straty wizerunkowe.

Spółka będzie teraz modernizować zbiornik, by częściej usuwać osad i odpowiednio odizolować dno w zbiorniku, by pompa nigdy już nie zaciągała osadu.

Próbki wody bada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


sdf

Komentarz #18400 dodany 2019-07-11 13:41:10

haha taa jasne...wala osad zeby nie musiec go za kase wybierac i utylizowac, swoja droga jak to sa opadowki z kopalni to necz czorny osad wegla czyj jest jak nie kopalni?

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024