Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Czerwone pojemniki w Radomiu

Czerwone pojemniki w Radomiu
dom
25.06.2020, o godz. 11:26
czas czytania: około 2 minut
1

W Radomiu ustawiono 20 nowoczesnych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w rozmiarze do 50 cm. Pojemniki mają charakterystyczny czerwony kolor. Urządzenia takie stoją już na Śląsku i w Kielcach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Pojemniki zakupiła firma MB Recycling. Charakterystyczne czerwone kontenery trafiły do Radomia bezpłatnie. Ustawiono je w 18 miejscach na terenie całego miasta. To jedno z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania z ZSEE w Polsce. Celem jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych śmieci z mieszkań i domów.

– System Elektryczne Śmieci to nowoczesne, zintegrowane narzędzie, które łączy w sobie technologię smart z bezpieczeństwem. Każdy z pojemników posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów i baterii – wyjaśnia prezes MB Recycling Bartłomiej Hajduk.

Projekt zbiórki elektrycznych śmieci w Radomiu będzie realizowany przez cztery kolejne lata. Radom tymi działaniami dołącza do samorządów, które umożliwiają swoim mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów.

– Zaproponowane rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze system jest ogólnie dostępny. Duża liczba pojemników, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta, zapewni mieszkańcom wygodę. Nie będzie już trzeba odwozić zużytego sprzętu do PSZOK-u. Po drugie firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Radom z każdym tego typu działaniem staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnego – powiedział wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Do pojemników powinny trafiać wszystkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu stary komputer, suszarka do włosów czy zepsute radio, telefon oraz baterie i przenośne akumulatory. Ważne, aby wrzucany odpad nie był większy niż 50 cm.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (1)


Leszek

Komentarz #147590 dodany 2021-04-21 15:18:12

Nikomu nie przyszło do głowy, żeby podać adresy tych pojemników?

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024