1 / 4

W Radomiu ustawiono 20 nowoczesnych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w rozmiarze do 50 cm. Pojemniki mają charakterystyczny czerwony kolor. Urządzenia takie stoją już na Śląsku i w Kielcach.

Pojemniki zakupiła firma MB Recycling. Charakterystyczne czerwone kontenery trafiły do Radomia bezpłatnie. Ustawiono je w 18 miejscach na terenie całego miasta. To jedno z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania z ZSEE w Polsce. Celem jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych śmieci z mieszkań i domów.

– System Elektryczne Śmieci to nowoczesne, zintegrowane narzędzie, które łączy w sobie technologię smart z bezpieczeństwem. Każdy z pojemników posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów i baterii – wyjaśnia prezes MB Recycling Bartłomiej Hajduk.

Projekt zbiórki elektrycznych śmieci w Radomiu będzie realizowany przez cztery kolejne lata. Radom tymi działaniami dołącza do samorządów, które umożliwiają swoim mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów.

– Zaproponowane rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze system jest ogólnie dostępny. Duża liczba pojemników, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta, zapewni mieszkańcom wygodę. Nie będzie już trzeba odwozić zużytego sprzętu do PSZOK-u. Po drugie firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Radom z każdym tego typu działaniem staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnego – powiedział wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Do pojemników powinny trafiać wszystkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu stary komputer, suszarka do włosów czy zepsute radio, telefon oraz baterie i przenośne akumulatory. Ważne, aby wrzucany odpad nie był większy niż 50 cm.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj