Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Czwarta edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston już 22 kwietnia!

Czwarta edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston już 22 kwietnia!
17.04.2024, o godz. 11:13
czas czytania: około 2 minut
0

Już 22 kwietnia 2024 roku odbędzie się czwarta edycja EKOfestonu – wyjątkowego festiwalu online, poświęconego tematyce ekologii i zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna odsłona, odbywająca się pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, tradycyjnie zapewni szereg atrakcji dla różnych grup wiekowych, zaczynając od dzieci, przez młodzież, a na dorosłych kończąc.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Miłośnicy ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz zainteresowani tematyką ochrony środowiska będą mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnym i dostępnym dla wszystkich wydarzeniu online. Festiwal, który od lat cieszy się zainteresowaniem szerokiej publiczności, tym razem przynosi jeszcze bogatszy i bardziej różnorodny program, aby zainspirować i edukować uczestników w zróżnicowanych grupach wiekowych.

Dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Blok dla przedszkolaków i uczniów klas I-III zapewni im niezapomniane doświadczenia i naukę poprzez zabawę. Warsztaty i wystąpienia prowadzone przez doświadczonych edukatorów pomogą dzieciom zrozumieć, jak mogą dbać o  środowisko z myślą o Ziemi. Nie zabraknie również pokazów dotyczących segregacji odpadów, która jest kluczowa dla budowania proekologicznych nawyków już od najmłodszych lat. Dodatkowo konkurs koło fortuny „Wkoło odpadów” oraz spotkanie z pszczołami z pewnością wzbudzą zainteresowanie i zachęcą do dalszych przemyśleń na temat świata przyrody.

Dla uczniów klas IV-VIII

Dla uczniów klas IV-VIII przewidziano szereg fascynujących wydarzeń, które pozwolą im zgłębić tematykę ekologii i zrównoważonego rozwoju. Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję dowiedzieć się, jak odpady wpływają na życie zwierząt oraz jak zredukować ilość wytwarzanych śmieci. Dodatkowo uczestnicy poznają świat pszczelarstwa, ucząc się o pochodzeniu i znaczeniu wosku pszczelego. Nie zabraknie także inspirujących pomysłów na promowanie ekologii w szkole oraz praktycznych wskazówek dotyczących wprowadzania proekologicznych rozwiązań do codziennego życia.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych

Niezwykle ciekawy program przygotowano także dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Zyskają oni okazję do pogłębienia swojej wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznych praktyk. Oprócz ciekawych wykładów, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach praktycznych, a także dowiedzieć si więcej m.in. o recyklingu, ekologicznych podróżach czy sposobach na ograniczanie marnowania jedzenia.

Atrakcje

Ważnym elementem festiwalu będą także konkursy, m.in. „Wiesz, czy zdrowo jesz?”, który ma na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz świadomego podejścia do żywności. Ponadto zaproszeni eksperci postarają się rozwiać mity i obawy związane z elektromobilnością czy też z  wykorzystaniem energii z odpadów.

Organizatorzy festiwalu są pewni, że w rozbudowanym programie EKOfestonu każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie wydarzenia odbędą się w formie online, co umożliwi uczestnictwo bez konieczności opuszczania domu. Więcej informacji na temat festiwalu oraz możliwości uczestnictwa można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej festiwalu: ekofeston.abrys.pl

EKOfeston to coroczne wydarzenie poświęcone promowaniu świadomości ekologicznej i zrównoważonego rozwoju. Festiwal odbywa się online, umożliwiając uczestnictwo z dowolnego miejsca na świecie!

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Wydarzenia
css.php
Copyright © 2024