Polska top modelka Anja Rubik będzie zachęcać do ekologicznych zachowań i zmniejszania produkcji odpadów. Rubik została ambasadorką akcji #SiłaBabySteps w Radiu Zet. Rozgłośnia będzie promować trzy proste działania, dzięki którym każdy może przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Baby Steps (ang. małe kroki) to proste zachowania, dzięki którym można zmienić swoje codziennie zachowania na bardziej ekologiczne. Chodzi m.in. o używanie kubków wielorazowych, papierowych słomek czy siatek na zakupy wielokrotnego użytku zamiast jednorazówek. Nawet te drobne działania mieć wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i ochronę klimatu.

W ramach akcji #Siła Baby Steps dziennikarze Radia ZET będą zapraszać do rozmów działaczy środowiskowych związanych z ruchem Less Waste (mniej śmieci) i podpowiadać słuchaczom jak dbać o swoje otoczenie, aby zmniejszyć strumień odpadów i ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dla słuchaczy i internautów, którzy podzielą się swoimi pomysłami na proste działania proekologiczne, przygotowano nagrody – będą to szklane kubków do napojów, bawełniane siatki na zakupy wielokrotnego użytku i bambusowe słomki.

Jedną z ambasadorek akcji została Anja Rubik, polska topmodelka, znana ze swojego zaangażowania społecznego. Od dłuższego czasu Rubik na swoich kanałach w mediach społecznościowych wspiera działania proekologiczne i promuje mądre działania na rzecz ochrony środowiska, szczególnie dotyczące zanieczyszczenia oceanów. Np. używając hasztagu “PlasticIsNotFantastic” zwraca uwagę, że przedmioty z plastiku nie są tak idealne, jak nam się przez lata wydawało. Chociaż są wygodne, lekkie i trwałe, to po krótkim użyciu, stają się problemowymi odpadami na dziesiątki lub setki lat.

– Jeśli chodzi o nasze morza i w szczególności plastik, który je zanieczyszcza i zabija naturalne środowisko, to stajemy się częścią problemu. Tym samym możemy być również częścią jego rozwiązania. W związku z tym, prosimy wszystkich Was, abyście złożyli plastikową obietnicę i zobowiązali się do zrezygnowania z korzystania z jednego – niepotrzebnego plastiku w Waszym życiu – zachęca Anja Rubik w jednym ze swoich instagramowych przekazów.

Źródło: Radio Zet, Wirtualne Media

Czytaj więcej

Skomentuj