Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Polak zużywa rocznie ok. 160 kg opakowań. To mniej niż średnia UE

Polak zużywa średnio ok. 160 kg opakowań rocznie; to mniej niż średnia w UE, ale zużycie stale rośnie - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Branża opakowań będzie musiała wkrótce zmierzyć się z nowymi regulacjami dotyczącymi recyklingu odpadów.

Trwa zbiórka świątecznych choinek

Świerki i sosny w donicach odebrane od mieszkańców Warszawy mają szansę zasilić miejskie lasy. Z kolei ścięte drzewka jako biomasa zasilą stołeczny system energetyczny.

Miasto odbierze i posadzi choinki po świętach

Urząd miasta w Warszawie zachęca do kupowania świątecznych choinek w donicach. Po świętach zostaną odebrane spod domów i posadzone w parkach i lasach.

Black Friday może być ekologiczny

Czarny Piątek to okazja na tańsze zakupy. Jednak wiele ruchów ekologicznych uznaje ten dzień za święto konsumpcjonizmu i odradza wizytę w sklepie.

Sprawdź, czy żyjesz ekologicznie. Powstała darmowa aplikacja o zero waste

"Odpadometr" to pierwsza w Polsce aplikacja, która sprawdza, czy nasze życiowe przyzwyczajenia są ekologiczne i "zeroodpadowe". Skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży i udostępniona bezpłatnie.

Nie kupuj zniczy i sztucznych kwiatów. Apelują miasta, ekolodzy i… księża

W Polsce na cmentarzach powstają "zniczodzielnie". Można w nich skorzystać ze zniczy z odzysku. Samorządy, kościoły i ekolodzy zachęcają do ograniczania użycia zniczy i sztucznych kwiatów podczas uroczystości Wszystkich Świętych.
css.php