Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Fińskie miasto zostało zieloną stolicą Europy

Miasto Lahti w południowej Finlandii zdobyło tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021 r. Nagroda Zielonego Liścia Europy dla mniejszych miast trafiła do dwóch irlandzkiego Limerick i belgijskiego Mechelen.

Unia Europejska przeznaczy 30 proc. budżetu na działania związane z klimatem

O suszy, powodziach, deficytach wody i wtórnym zużyciu ścieków w rolnictwie rozmawiano podczas kongresu Envicon Water 2019 w Warszawie. Na walkę ze zmianami klimatu Unia Europejska zamierza przeznaczyć 30 proc. budżetu.

Gdańsk bez plastiku. Miasto rozda 2 tys. ekologicznych toreb

Władze Gdańska przygotowały 2 tys. materiałowych toreb, które dziś zostaną za darmo rozdane mieszkańcom. To część kampanii „Gdańsk bez plastiku”.
Prime Minister Trudeau attends the Canada Youth Summit in Ottawa. May 2, 2019. // Le premier ministre Trudeau participe au Sommet jeunesse du Canada à Ottawa. 2 mai 2019.

Kanada wprowadzi zakazy dla plastikowych jednorazówek

W 2021 r. Kanada dołączy do Europy, wprowadzając zakazy dla jednorazowych wyrobów plastikowych. Premier Justin Trudeau zapowiedział, że jego kraj będzie walczył z takimi produktami jak jak torebki, słomki, sztućce, talerze i patyczki do mieszania napojów.

W Rybniku zebrano 690 kg baterii i 208 kg tonerów

32257 sztuk zużytych baterii, o łącznej wadze 690 kg oraz 704 sztuk zużytych tonerów, ważących w sumie 208 kg – to wynik tegorocznej akcji zbiórki zużytych baterii i tonerów, przeprowadzonej przez Urząd Miasta Rybnika.

Nowy trend: piwo z deszczówki

Zmiany klimatu i będące ich skutkiem kurczące się zasoby wody słodkiej skłaniają branżę spożywczą do szukania nowych rozwiązań. Jednym z nich jest produkcja piwa na bazie wody deszczowej. Na świecie istnieją już browary, które wykorzystują ją od kilku lat.
css.php