Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
KONTROLE 5.12.22 [24.11-05.12.22]
SEG 2022 [23.11- 01.12]

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

torba, recykling, ponowne wykorzystanie

Polska gospodarka jest cyrkularna w 10 proc.

– W tej chwili jeden z 10 kg odpadów potrafimy już zwrócić z powrotem do obiegu. Jednak dla Polski niezwykle ważne jest to, żeby jak najszybciej zwiększać udział tzw. współczynnika cyrkularności w szeroko rozumianej gospodarce – podkreśla Robert Chciuk, pełnomocnik ds. GOZ w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

EKOSTREFA. Dowiedz się jak dbać o środowisko

W niedzielę, 9 października, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję czerpać wiedzę przez zabawę w trakcie pikniku edukacyjno-ekologicznego EKOSTREFA. Wydarzenie odbędzie się przed Stadionem Miejskim.

W Bełchatowie powstało Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój

Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą...
Zużyty sprzęt komputerowy

Nowa europejska polityka ws materiałów rzadkich z poparciem firm recyklingowych

FEAD (Europejska Federacja Zagospodarowywania Odpadów), z zadowoleniem przyjmuje ogłoszenie przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen nowej polityki w sprawie wprowadzenia ustawy o surowcach rzadkich i krytycznych (critical raw).
Spalarnia odpadów

Czyste paliwo wodorowe powstawać będzie z odpadów spalanych w ITPOK

Technologię taniej produkcji wodoru z wody z wykorzystaniem odpadów, jak żużle i popioły opracowali specjaliści podkrakowskiej firmy Protium P.S.A. i naukowcy Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach.

Odzysk ciepła pomysłem na walkę ze wzrostem cen paliw

Dla właściwego funkcjonowania praktycznie każdego sektora przemysłu niezbędna jest energia. Choć jej formy mogą być różne, to każda wymaga zapewnienia odpowiednich dostaw paliw, a tym samym poniesienia stosownych nakładów finansowych. To zaś stanowi coraz większy problem, zwłaszcza w obliczu galopującej inflacji i rosnących kosztów. Jednak bez względu na to, czy chodzi o elektryczność, czy o ciepło, dostęp do tego rodzaju mediów jest niezwykle istotny. 
css.php