Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Tomra 970 x 250

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Kaucje nie tylko dla plastikowych butelek

System kaucyjny w Polsce ma objąć nie tylko butelki PET, ale także puszki aluminiowe i butelki szklane. Takie rozwiązanie zaproponowało Ministerstwo Klimatu.
Plastikowe odpady na plaży

Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek

Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek – alarmuje unijna organizacja ARLEM w raporcie zaprezentowanym w czwartek w Barcelonie. Ostrzega, że region śródziemnomorski ociepla się o 20 proc. szybciej niż reszta świata, co może prowadzić do masowych migracji.

System kaucyjny i ROP w Polsce. Trwają debaty nad najlepszym rozwiązaniem

W Ministerstwie Klimatu trwają dyskusje na temat rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań oraz wprowadzenia systemu kaucyjnego dla odpadów opakowaniowych w Polsce.
Recyclable garbage consisting of glass, plastic, metal and paper.

Producenci nie ponoszą odpowiedzialności za odpady. Samorządy chcą zmian

W Polsce producenci wprowadzający na rynek opakowania w dalszym ciągu praktycznie nie ponoszą odpowiedzialności finansowej za odpady. To samorządy, a w ślad za nimi mieszkańcy, płacą coraz wyższe stawki za zagospodarowanie wyrzuconych plastikowych butelek, kartonów, puszki i inne materiały. Unia Metropolii Polskich wystosowała stanowisko w tej sprawie.

Przejdzie 500 km, aby posprzątać polskie plaże nad Bałtykiem

Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei zaczyna się 18 stycznia. Gospodarzem tej wyjątkowej akcji jest znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Polak zużywa rocznie ok. 160 kg opakowań. To mniej niż średnia UE

Polak zużywa średnio ok. 160 kg opakowań rocznie; to mniej niż średnia w UE, ale zużycie stale rośnie - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Branża opakowań będzie musiała wkrótce zmierzyć się z nowymi regulacjami dotyczącymi recyklingu odpadów.
css.php