Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

W Poznaniu o gospodarce cyrkularnej i zero waste

Gospodarka obiegu zamkniętego najczęściej kojarzy się z dużymi projektami nastawionymi na wykorzystanie odpadów jako surowców i tworzeniu zamkniętych cyklów produkcji. Tymczasem można ją wdrażać też na mniejszą skalę, przez tworzenie służących jej projektów społecznych czy zmianę stylu życia.

Katowice dążą do gospodarki o obiegu zamkniętym

Fundacja WWF Polska i miasto Katowice przyjęły plan pod roboczym tytułem „Katowice zamykają obieg”, którego celem jest wdrożenie w metropolii gospodarki o obiegu zamkniętym.  
Close up of clothes washer dial

Dłuższe życie sprzętu RTV i AGD. Unia Europejska za “prawem do naprawy”

Sprzęt gospodarstwa domowego oraz wybrane urządzenia elektroniczne mają być wkrótce łatwiejsze w naprawie dzięki nowym standardom przyjętym przez Unię Europejską.
Recyclable garbage consisting of glass, plastic, metal and paper.

Zagrożenia w projekcie rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP)

ROP jako jeden z elementów gospodarki odpadami ma mieć duże znaczenie w całym systemie. Dlatego przepisy go regulujące powinny być jasne dla wszystkich. Powstała już wstępna koncepcja systemu ROP, który może budzić wiele wątpliwości, dlatego warto uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska czy brać udział w konsultacjach.
Money coins, calculator on the polish banknotes

Rozszerzona odpowiedzialność producentów – kto za nią zapłaci?

W 2020 r., wg zapowiedzi ministra Sławomira Mazurka, ma zostać wprowadzona zasada rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Jak się do tego przygotować? Na co producenci powinni zwrócić uwagę? Ekonomia – czy to będzie dużo kosztowało?

Rozszerzona odpowiedzialność producentów (ROP). Niezbędny element gospodarki odpadami

Unia Europejska wymaga na Polsce wprowadzenia systemu tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) do 2020 r. Wielu producentów może nie wiedzieć, co ich będzie czekać już niedługo, a inni obawiają się wprowadzenia kolejnego podatku, który spowoduje utratę potencjalnych lub dotychczasowych zysków.
css.php