Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Grundfoss/Kunde 970 x 250

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Sprawdź, czy żyjesz ekologicznie. Powstała darmowa aplikacja o zero waste

"Odpadometr" to pierwsza w Polsce aplikacja, która sprawdza, czy nasze życiowe przyzwyczajenia są ekologiczne i "zeroodpadowe". Skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży i udostępniona bezpłatnie.

Nie kupuj zniczy i sztucznych kwiatów. Apelują miasta, ekolodzy i… księża

W Polsce na cmentarzach powstają "zniczodzielnie". Można w nich skorzystać ze zniczy z odzysku. Samorządy, kościoły i ekolodzy zachęcają do ograniczania użycia zniczy i sztucznych kwiatów podczas uroczystości Wszystkich Świętych.
video

Duże zmiany w gospodarce odpadami. Resort środowiska pracuje nad ROP [WIDEO]

Do lipca 2020 r. powinny zostać uchwalone krajowe przepisy regulujące wdrożenie rozszerzonej odpowiedzialności producentów za opakowania, które wprowadzają na rynek. Jak informuje wiceminister środowiska Sławomir Mazurek – resort prowadzi konsultacje z przedsiębiorcami dotyczące nowych zasad gospodarki odpadami opakowaniowymi i rozważa zachęty m.in. fiskalne dla firm, które będą promować przyjazne dla środowiska, łatwe do recyklingu materiały.
Plastikowe butelki

Problemy i zasoby na rynku tworzyw sztucznych

O tym, jaki jest potencjał i granice rozwoju recyklingu można było dowiedzieć się podczas sesji "Business Mixer – tworzywa sztuczne – problemy i zasób w systemie gospodarki odpadami" na Envicon Environment 2019.

Circular economy w praktyce na Envicon Environment 2019

Tylko połączenie działań środowiskowych z ekonomicznymi sprawi, że gospodarka obiegu zamkniętego się opłaci – podkreślali prelegenci jednej z sesji kongresu Envicon 2019. Jednak zrozumienie przez zwykłego człowieka, że powinien ograniczyć swoje wygodne, konsumpcyjne podejście do życia jest trudne. Dlatego tak ważna jest edukacja.
Landfill with bulldozer working, against beautiful blue sky full of sea birds. Great for environment and ecological themes

Nierealne do spełnienia poziomy recyklingu? Cała Europa ma problemy z odpadami

Czy w Polsce jest możliwe wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego przy obecnie dostępnych technologiach? Jakie są zagraniczne doświadczenia w tym zakresie? Dlaczego nawet bardziej rozwinięte od Polski kraje nie spełniają unijnych wymogów? Czy te cele są w ogóle realne? O tych kwestiach dyskutowali uczestnicy sesji „Gospodarka odpadami w kontekście międzynarodowym – fakty i mity” w ramach Envicon Environment 2019.
css.php