Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ)

Wpisy

Wpisy

Gdzie wyrzucić opakowanie? Biedronka wprowadza oznaczenia o segregacji odpadów

Aby ułatwić segregację odpadów, sieć Biedronka będzie wprowadzać opakowania marek własnych z piktogramami. Opakowania są opatrzone odpowiednim oznaczeniem informującym o kolorze pojemnika na odpady, do którego powinny trafić ich poszczególne elementy.

Recyklomaty w Warszawie cieszą się sporą popularnością. Zebrano setki tysięcy opakowań

Recyklomaty pojawiły się w Warszawie w połowie 2019 roku i z miejsca zdobyły serca warszawiaków. Trafiło już do nich ponad 680 tys. opakowań szklanych, plastikowych i wykonanych z metalu.
3d recycle symbol computer keyboard

Odpady. Do circular economy w Polsce jeszcze daleko. Raport NIK nie pozostawia złudzeń

Najwyższa Izba Kontroli ocenia, że szanse na szybkie wdrożenie w Polsce kraju modelu gospodarki o obiegu zamkniętym są niewielkie. Winne jest między innymi wolne tempo prac koncepcyjnych i legislacyjnych oraz różne systemy raportowania danych – wskazują kontrolerzy.

Warszawa. Butelkę można oddać w sklepie bez paragonu

Oddawanie butelek zwrotnych bez potrzeby okazywania paragonu jest już możliwe dla klientów sieci Carrefour. W stolicy do sklepu przy ul. Modzelewskiego klienci w zamian otrzymają zwrot pełnej kaucji w postaci e-bonu, którym od raz będą mogli zapłacić za kolejne zakupy.

Słowacja od przyszłego roku wprowadzi kaucje za plastikowe butelki

Minister środowiska Słowacji Jan Budaj zapowiedział we wtorek, że od stycznia 2022 r. ma zacząć działać system skupu plastikowych butelek (PET) oraz puszek, za które kaucja wyniesie 15 eurocentów. W 2025 roku około 90 procent takich opakowań powinno trafiać do skupu.

Rozszerzona odpowiedzialność producentów. Jaki model ROP dla Polski i co z systemem kaucyjnym?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska cały czas nie ujawniło projektu schematu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) w Polsce. Kto będzie jego beneficjentem? Czy razem z ROP zostanie wprowadzony też system kaucyjno-depozytowy? M.in. na te tematy rozmawiali prelegenci konferencji on-line "ROP po polsku i system kaucyjny".
css.php