Czasami nawet najlepiej zorganizowane oraz dobrze zarabiające osoby napotykają problemy finansowe. Mogą być one wynikiem różnych czynników, takich jak niefortunna inwestycja czy obniżona pensja. Powód jest jednak mało istotny, kiedy mówimy o wyjściu z takiej sytuacji. Niezależnie co do niej doprowadziło, ważne jest aby się z nią uporać. Pomóc w tym może zastrzyk dodatkowej gotówki. Możemy go uzyskać w formie kredytu bądź gotówki. Czy wiesz jednak, co jest najodpowiedniejszym wyjściem w twojej sytuacji?

Nie taka cienka linia między kredytem a pożyczką

Błędem jest mieszanie tych dwóch terminów, albowiem poza udzielaniem dodatkowej sumy pieniędzy, nie mają one ze sobą wiele wspólnego. Największe różnice są widoczne już od samego początku, albowiem podstawy umowy są zupełnie inne. Czas trwania umowy o kredyt jest znacznie dłuższy w porównaniu do pożyczki bez baz. Wiąże się to z kwotą, jaką możemy zaciągnąć z użyciem tych dwóch opcji. Kredyt umożliwia nam uzyskanie wysokiej sumy pieniędzy, którą spożytkować możemy na sfinansowanie długoterminowego projektu, takiego jak nowy biznes lub generalny remont domu. Decydując się na takie wyjście musimy pamiętać, że należy dokładnie uzasadnić cel, na jaki chcemy przeznaczyć dodatkowy zastrzyk gotówki. Sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej w przypadku pożyczki. Maksymalne kwoty, jakimi możemy zasilić nasz portfel, wahają się w granicy 25 000 zł. Takie dofinansowanie możemy dostać nawet tego samego dnia, w którym aplikowaliśmy. Co więcej, nikt nie spyta nas o sposób, w jaki chcemy spożytkować uzyskane tą drogą pieniądze. Mówiąc o procesie aplikacji o pożyczkę należy podkreślić jej prostotę i łatwość uzyskania. Od momentu decyzji o zaciągnięciu zobowiązania do otrzymania pożądanej kwoty może minąć zaledwie kilka minut. Po wybraniu oferty, która spełnia nasze oczekiwania, należy podać swoje podstawowe dane osobiste oraz numer konta bankowego. Jednym z punktów umowy o pożyczkę może być przelew weryfikacyjny. Nie musisz się jednak niczego obawiać, albowiem służy on jedynie potwierdzeniu twoich danych osobowych. W przypadku banków, aplikacja o kredyt to pracochłonny i długotrwały proces. Odbywa się on w tradycyjnych bankach, gdzie wymagane jest od nas umówienie się na wiele wizyt. Co więcej, proces weryfikacji i wiarygodności jako rzetelnego pożyczkobiorcę zajmuje dużo czasu. Nasza historia kredytowa zostanie dokładnie zbadana w celu oceny naszej zdolności do spłaty kolejnego zadłużenia.

W tym momencie należy nadmienić, że mając zadłużenia nie mamy możliwości uzyskania kredytu. Jeśli jednak nasza historia nie jest nieskazitelna, nadal mamy szanse na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o pożyczkę. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem dla nas jest aplikacja o pożyczkę dla zadłużonych. Trzeba jednak pamiętać, że wymagania są bardziej rygorystyczne niż w przypadku zwykłej pożyczki, ponadto oprocentowanie zobowiązania będzie znacznie wyższe. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż wierzyciel musi się zabezpieczyć na wypadek naszej niezdolności do opłacenia całości zaciągniętego długu.

Co wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj zobowiązania, warto zadać sobie jedno najważniejsze pytanie: ,,Na jaki cel potrzebne są mi pieniądze?”. Jeśli jest to drobny wydatek, pożyczka powinna nas w pełni usatysfakcjonować.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj