Spółka należąca do największej polskiej prywatnej grupy energetycznej dostarczy czystą energię z OZE do projektów budowlanych realizowanych przez STRABAG w Polsce. Kontrakt z Polenergią obejmuje też doradztwo energetyczne oraz wsparcie w zakresie optymalizacji zużycia energii.
Zmniejszenie śladu węglowego i oszczędności
STRABAG: neutralność klimatyczna do 2040 r.
Energia dla STRABAG będzie pochodzić z Farmy Wiatrowej Rajgród o mocy 25,3 MW, zespołu Farm Fotowoltaicznych Sulechów o łącznej mocy ok. 30 MW oraz Farmy Fotowoltaicznej Buk o mocy 6,4 MW. Wszystkie trzy inwestycje należą do Grupy Polenergia.
Firma STRABAG podejmuje wyzwanie związane z osiągnięciem neutralności klimatycznej w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Jednym z elementów strategii firmy jest osiągnięcie do 2025 roku neutralności klimatycznej biur i administracji STRABAG. Dotyczy to wszystkich spółek należących do grupy w Europie, także w Polsce.
– Zrównoważony rozwój to fundament naszej strategii. Współpraca z Polenergią w zakresie zakupu zielonej energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych pozwoli nam przybliżyć się do pierwszego celu, którym jest osiągnięcie neutralności klimatycznej naszych biur. Dostawy zielonej energii pozwolą nam zaspokoić nasze zapotrzebowanie na energię w 50%” – podkreśla Peter Dirnberger, pełnomocnik ds. zrównoważonego rozwoju STRABAG w Polsce
Zaspokojenie do 50 proc. zapotrzebowania na energię dla biur
STRABAG inwestuje w rozwój instalacji przenośnych modułów fotowoltaicznych, montowanych na dachach kontenerów budowalnych, które stają się normą w inwestycjach prowadzonych przez firmę.
Rozwiązania te pozwalają zaspokoić do 50% zapotrzebowania na energię biur budowy w miejscach z trudnym dostępem do przyłączy, ale także w innych lokalizacjach na placach budów. Drugim elementem jest zakup zielonej energii pochodzącej z farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych.
Komentarze (0)