1 / 2

Czyste powietrze w mieście to temat przewodni Forum Ciepłowników Polskich, które odbędzie się w Międzyzdrojach od 10 do 13 września. Uczestnicy będą mieli także okazję zapoznać się z ofertą dostawców nowych technologii.

Do najbliższej środy w Międzyzdrojach trwać będą obrady XXI Forum Ciepłowników Polskich. Całość kongresu została podzielona na dwa główne bloki tematyczne. Tematem przewodnim będą sesje pod wspólną nazwą „Czyste powietrze w mieście”. Drugi blok tematyczny prowadzony będzie pod tytułem „Dzień nowych technologii”.

W poniedziałkowej części obrad spodziewane są m.in. wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy przedstawić mają plany decyzji strategicznych związanych z problemem niskiej emisji. Ta część obrad zostanie podsumowana panelem dyskusyjnym, w którym samorządowcy przedstawią możliwości i bariery aktywności na poziomie samorządu lokalnego. W kolejnych sesjach merytorycznych rozważane będą kwestie związane z zarządzaniem energią, efektywnością różnych systemów energetycznych oraz redukcją emisji.

Równolegle odbywać się będą sesje prezentujące najnowsze technologie wykorzystywane w energetyce cieplnej oraz systemy i aplikacje sterujące i wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Nie zabraknie także prezentacji rozwiązań proekologicznych, zmniejszających zanieczyszczenie powietrza, w tym związanych np. z suchym odsiarczaniem spalin oraz zwiększających efektywność energetyczną.

Obradom XXI FCP towarzyszyć będzie wystawa EXPO FCP, na której prezentować będą się wystawcy oferujący swe produkty i usługi. Powierzchnia wystawiennicza znajdzie się w jednym miejscu w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach usytuowanym przy głównym deptaku.

XXI Forum Ciepłowników Polskich odbywa się Hotel Amber Baltic w Międzyzdrojach. Patronat medialny nad imprezą objęło czasopismo „Czysta Energia”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj