Woda ma stać się głównym bohaterem filmów zgłaszanych na konkurs Dąbrowskich Wodociągów. Choć od lat temat wody inspiruje twórców światowego kina, teraz ma zainspirować najmłodszych, którzy sprawnie posługują się nowymi mediami.

Konkurs „Piję wodę z kranu” został zorganizowany z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a w szczególności tych, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem lub świetnie obsługują aparaty fotograficzne i kamery. Wystarczy nagrać i zmontować film na temat wody z kranu i zgłosić się do konkursu.

– Woda towarzyszy każdemu z nas w różnej postaci i przez całe życie. Jako Dąbrowskie Wodociągi z dumą możemy powiedzieć, że dbamy o wodę dostarczając ją dąbrowianom w postaci zdatnej do picia prosto z kranu. Efekty konkursów fotograficznych, które organizowaliśmy w ubiegłych latach zmotywowały nas tym razem do pójścia krok dalej i ogłoszenia konkursu filmowego. Być może dzięki temu objawi się w Dąbrowie Górniczej reżyserski czy aktorski talent – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

 

Prace można zgłaszać do 10 marca. Jury przyzna trzy pierwsze miejsca, a na najlepszy filmik będą mogli głosować także internauci. Twórcy najlepszej produkcji otrzymają wycieczkę do wrocławskiego Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis. Za zajęcie drugiego miejsca do wygrania jest wyjazd do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Filmowcy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają bilety do kina.

Zwycięzca głosowania internetowego zapewni nagrody nie tylko sobie, ale i dla całej swojej klasie – wszyscy jej uczniowie dostaną plecaki, a szkoła nowoczesną tablicę interaktywną. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się na stronie Dąbrowskich Wodociągów.

Czytaj więcej

Skomentuj