Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Darmowy parking dla samochodów elektrycznych pod Morskim Okiem

Darmowy parking dla samochodów elektrycznych pod Morskim Okiem
Bartłomiej Leśniewski
21.04.2024, o godz. 18:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Samochody w pełni elektryczne mogą parkować za darmo przy szlaku do Morskiego Oka na parkingu na Palenicy Białczańskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Tatrzański Park Narodowy udostępnił tylko pięć takich miejsc na każdy dzień. Darmowy bilet trzeba wcześniej zarezerwować na stronie internetowej.

Rezerwacje

Parkingi tuż przed szlakiem do Morskiego Oka na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie pomieszczą łącznie ok. 1200 samochodów. Turyści chcący dojechać własnymi samochodami na te parkingi muszą wcześniej zakupić tzw. e-bilet za pośrednictwem strony Tatrzańskiego Parku Narodowego. W sezonie turystycznym taką miejscówkę najlepiej zarezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Za darmo mogą przed tym popularnym szlakiem parkować także osoby z niepełnosprawnościami. Dla kierowców takich pojazdów przewidziano dziewięć bezpłatnych miejscówek na każdy dzień.

Także samochody w pełni elektryczne mogą parkować za darmo przy szlaku do Morskiego Oka, na parkingu na Palenicy Białczańskiej, Tatrzański Park Narodowy udostępnił tylko pięć takich miejsc na każdy dzień.

Oszczędności

Na parkingach przed popularnym traktem do Morskiego Oka obowiązują zróżnicowane ceny – w zależności od sezonu. W dni powszednie parking jest tańszy – kosztuje od 36 zł, a w wakacje czy weekendy za postój zapłacimy nawet 59 zł. Kupując e-bilet z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, można skorzystać z gwarantowanej niższej ceny. Zakupiony e-bilet należy zapisać w urządzeniu mobilnym lub wydrukować.

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku na ten szlak wchodzi ponad milion turystów.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024