Do poznańskiego MPK trafi wkrótce 37 bezemisyjnych autobusów wyprodukowanych przez spółkę Solaris Bus & Coach. Transakcję opiewającą na ponad 111 mln zł sfinansowały Santander Bank Polska i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Poznań to kolejne miasto, które dzięki wsparciu Santander Bank Polska, Banku Gospodarstwa Krajowego i spółce Solaris Bus & Coach powiększy flotę zeroemisyjnych autobusów. W lipcu 2020 r. podobną inwestycję zrealizował Kraków – miasto zamówiło wówczas 50 elektrycznych autobusów.

“Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu trafi 37 bezemisyjnych autobusów wyprodukowanych przez spółkę Solaris Bus & Coach. Dzięki tej inwestycji miasto znacząco zmniejszy wpływ transportu miejskiego na środowisko i poprawi jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy” – przekazano.

W komunikacie przypomniano, że jednostki samorządu terytorialnego powinny osiągnąć próg 30 proc. pojazdów zeroemisyjnych do 2025 r. Wdrożenie takich działań wynika m.in. z potrzeby dbałości o zrównoważony rozwój kraju i zdrowie mieszkańców miast.

– Stan naszego środowiska pogarsza się z powodu wysokiego poziomu zanieczyszczeń powietrza, w tym spalin dostających się do atmosfery. W tej sytuacji elektryczne autobusy to konieczność – znacząco obniżają zużycie paliw, a tym samym wpływają na polepszenie jakości powietrza – podkreślił Feliks Kobierski, ekspert z zespołu relacji w BGK.

Czytaj więcej

Skomentuj