Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Poczta Polska inwestuje w elektryczne auta

Poczta Polska powoli inwestuje w elektryczne pojazdy. Właśnie w przetargu wyłoniono dostawcę na najem aut o ładowności do 800 kg i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Do pocztowej floty jesienią dołączy 20 pojazdów elektrycznych.

Porażka francuskiej drogi fotowoltaicznej

Według raportu francuskiego pisma Le Monde, trzy lata po wybudowaniu w Normandii pierwszej na świecie „drogi słonecznej” – szlaku stworzonego przy użyciu paneli fotowoltaicznych - inwestycja okazała się kolosalną porażką.

Chińczycy testują autonomiczne autobusy

"Smart panda bus" to model autonomicznego autobusu miejskiego, stworzony przez chiński startup DeepBlue. Pojazdy takie będą testowane m.in. w Grecji i Tajlandii.

Rząd chce dofinansować auta elektryczne, ale tylko do pewnej kwoty

Ministerstwo Energii zakłada wsparcie finansowe dla kupujących samochody elektryczne. O ile dotacja jest jak najbardziej pożądana, o tyle – zdaniem ekspertów zajmujących się elektromobilnością – jej wysokość pozostawia wiele do życzenia.

Elektromobilność w samorządach dopiero za dwa lata

Ministerstwo Energii zdecydowało przesunięciu na 1 stycznia 2022 r. konieczności spełnienia wymogów elektromobilności w samorządach oraz urzędach centralnych – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Zmiany w ustawie o elektromobilności mają zostać uchwalone jeszcze przez Sejm obecnej kadencji.

Za sześć lat 300 tys. aut elektrycznych w Polsce?

W Polsce w 2025 r. ma być 300 tys. samochodów elektrycznych, a w 2030 r. 420 tys. w punktów ładowania - wynika z najbardziej prawdopodobnego scenariusza zawartego w analizie stanu rozwoju elektromobilności w naszym kraju, przedstawionej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
css.php