Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
BGK 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Będzie 1,3 mld zł na ekologiczne autobusy. Skorzystają m.in. samorządy

Już od 4 stycznia 2021 r. m.in. samorządy będą mogły wnioskować o dotacje na zakup zeroemisyjnych autobusów w ramach programu „Zielony transport publiczny” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ponad 100 modeli samochodów elektrycznych na polskim rynku

Liczba modeli samochodów z napędem elektrycznym, oferowanych na polskim rynku przekroczyła 100. Średni zasięg aut całkowicie elektrycznych sięga 400 km, a ich ceny wynoszą od 80 do 800 tys. zł - wynika z najnowszego Katalogu pojazdów elektrycznych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Za trzy lata co piąta firma będzie korzystać z samochodów elektrycznych

Blisko co piąta firma będzie za trzy lata korzystać z aut elektrycznych – podaje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych za "Barometrem Flotowym 2020”. Obecnie już co druga firma stosuje alternatywne rozwiązania mobilne jak np. firmowy carsharing czy współdzielone przejazdy pracowników.

Wodór zdominuje rynek paliw?

Perspektywiczną alternatywą dla oleju napędowego i benzyny jest wodór - wynika z raportu Europejskiego Funduszu Leasingowego "Przyszłość paliw i paliwa przyszłości". Dobra przyszłość jest też przed gazem CNG i LNG, a właściciele aut z silnikami wysokoprężnymi mogą zastąpić tradycyjny olej napędowy ekologicznym biodieslem.

Łódź kupi 17 elektrycznych autobusów

Volvo podpisało umowę na dostawę 17 elektrycznych autobusów miejskich do Łodzi. To kolejne polskie miasto, które w ostatnich tygodniach zawarło umowę na zakup zeroemisyjnych pojazdów, wyprodukowanych we wrocławskiej fabryce Volvo.

Sześć elektrycznych autobusów wyjedzie na ulice Torunia

Nowoczesne autobusy Urbino 12 electric za ok. 18 miesięcy pojawią się na ulicach Torunia. Będą to pierwsze autobusy elektryczne, na jakie zdecydowało się miasto.
css.php