Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Grundfoss/Kunde 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Punkty ładowania samochodów przy autostradach coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że w przetargu na budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w 25 Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach A1, A2 i A4 wpłynęło w sumie 27 ofert. Postępowanie ma być rozstrzygnięte na początku przyszłego roku.

W grudniu mają ruszyć dopłaty do zakupu aut elektrycznych

W grudniu rozpocząć ma się program dotacji z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zamierzających zakupić samochód elektryczny. Otrzymać będzie można do 30 proc. ceny takiego pojazdu, ale nie więcej niż 37,5 tys. zł. Nie jest jeszcze znana dokłada data startu programu.

Gorzów inwestuje 30 mln zł w elektryczne autobusy

Niemal 21 mln zł dofinansowania na zakup ośmiu autobusów elektrycznych oraz stacje ładowania pojazdów otrzyma Gorzów z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 30 mln zł.

Mateusz Morawiecki: Elektromobilność jednym z priorytetów rządu

Elektromobilność to jeden z priorytetów polskiego rządu - zakomunikował premier Mateusz Morawiecki podczas Global e-Mobility Forum z udziałem 500 przedstawicieli administracji, ekspertów i praktyków rynku.

Największe w Europie zamówienie na elektryczne autobusy zrealizuje polska fabryka

Działający w Polsce producent autobusów Volvo Buses dostarczy operatorowi transportu miejskiego Transdev w szwedzkim mieście Göteborg 157 przegubowych modeli 7900 Electric Articulated. To największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie.

Łódź wybuduje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych

W Łodzi do końca przyszłego roku powstanie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, których lokalizacje pomogli wybrać sami łodzianie.
css.php