Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
CCJ 300 x 250

Wpisy

W Gdańsku będzie fabryka baterii i magazynów energii

W Gdańsku powstanie nowoczesna fabryka baterii. Będzie wytwarzała ogniwa i magazyny energii dla całej Europy. Produkcja ruszy już w 2019 r.

Sądeckie Wodociągi otwierają stację ładowania pojazdów elektrycznych

Urządzenie znajduje się na rynku w Nowym Sączu i jest ogólnodostępne. Mogą z niego korzystać indywidualni właściciele pojazdów elektrycznych. Stacja będzie ładować także cztery samochody spółki Sądeckie Wodociągi. Do końca roku z urządzenia będzie można korzystać za darmo.

We Wrocławiu uruchomiono wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych

We Wrocławiu wystartowała wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. To pierwsze miasto w Polsce, które ma taką ofertę. Minuta jazdy kosztuje 50 groszy.

Studenci z Polski stworzyli motocykl elektryczny “Staszic”

Premiera pojazdu „Staszic” – motocykla elektrycznego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej – miała miejsce 18 października. Wynalazek ma pomóc w walce z zanieczyszczonym powietrzem i hałasem towarzyszącym pracy silnika.

Elektryczne autobusy ładowane zieloną energią. Ostrów Wlkp. wyróżniony

Ostrów Wielkopolski otrzymał nagrodę "Zielonego Feniksa" za ekologiczne innowacje m.in. w komunikacji miejskiej. Po mieście jeżdżą już cztery autobusy elektryczne, które zasila zielona energia z biomasy i gazu.

10 mln zł na 100 strategii elektromobilności. Wnioski od 15 października

NFOŚiGW dofinansuje przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności w ramach Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju (SOR). Wysokość wsparcia będzie zależna od wielkości miast. Wszyscy wnioskodawcy mają szansę uzyskać dofinansowanie do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.
css.php