Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Europlast 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Wpisy

Koniec wypożyczalni elektrycznych samochodów

30 kwietnia z wrocławskich ulic znikną wszystkie auta Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla. Operator zacznie je wycofywać już za kilka dni. Tłumaczy, że w obecnej formie projekt utracił sens kontynuacji.

Będzie więcej elektrycznych autobusów w Poznaniu. Miasto wyda na nie ponad 100 mln zł

Tabor komunikacji miejskiej w Poznaniu wzbogaci się o 37 nowoczesnych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych. Inwestycja kosztować będzie ponad 107 mln zł netto, a miejski przewoźnik pozyskał na nią 90 mln zł unijnego dofinansowania.

Ponad 200 nowych punktów ładowania do końca 2020 r. w jednym mieście

210 punktów do ładowania do 31 grudnia 2020 r. W Poznaniu ma powstać, zgodnie z zapisami Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych. Jest to jeden z elementów walki o czyste powietrze.
Zielony symbol ładowania samochodów elektrycznych na parkingu

300 tys. zł na elektromobilność w 6 gminach

Prawie 300 tys. zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekty związane z elektromobilnością w sześciu gminach.

Punkty ładowania samochodów przy autostradach coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że w przetargu na budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w 25 Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach A1, A2 i A4 wpłynęło w sumie 27 ofert. Postępowanie ma być rozstrzygnięte na początku przyszłego roku.

W grudniu mają ruszyć dopłaty do zakupu aut elektrycznych

W grudniu rozpocząć ma się program dotacji z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zamierzających zakupić samochód elektryczny. Otrzymać będzie można do 30 proc. ceny takiego pojazdu, ale nie więcej niż 37,5 tys. zł. Nie jest jeszcze znana dokłada data startu programu.
css.php