Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bielicki banner główny 970 x 250

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
MTP 300 x 250

Wpisy

Polskie ładowarki dla autobusów w Hamburgu. Umowa na osiem lat

Firma z Zielonej Góry "Ekoenergetyka - Polska" dostarczy infrastrukturę ładowania do autobusów elektrycznych o łącznej mocy 7,2 MW na jedną z zajezdni Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH).

Strefy czystego transportu. Są nowe znaki drogowe dla aut ekologicznych

W związku z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekty znaków drogowych oznaczających wjazd do strefy czystego transportu i koniec strefy czystego transportu.

Centralny Port Komunikacyjny szansą rozwoju europejskiego lotnictwa?

Polska chce wykorzystać koniunkturę w transporcie lotniczym, a także nasze położenie w środku Europy i stać się jednym z centrów ruchu lotniczego w skali światowej. Podwarszawski Centralny Port Komunikacyjny – Port „Solidarność” ma stać się filarem nowoczesnego systemu komunikacyjnego w Polsce.

Autobus elektryczny na testach w Białymstoku

Białystok testuje na ulicach autobus elektryczny. Pojazd został wypożyczony, aby sprawdzić, jak funkcjonuje w białostockich warunkach. Miasto czeka na opinie mieszkańców i sprawdza koszty eksploatacji.

37 niskoemisyjnych autobusów dla Poznania

Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z 37 niskopodłogowych, ekologicznych autobusów, jakie poznańskie MPK kupiło od firmy Solaris. Ich silniki spełniają bardzo restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Miasto kupi też 21 autobusów o napędzie elektrycznym.

Kilkaset milionów na ekologiczny transport i odtwarzanie przyrody

Ekologiczny transport miejski i odtwarzanie przyrody zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych i katastrof. Na te cele będzie można pozyskać w sumie niemal 180 mln zł dofinansowania.
css.php