Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektromobilność

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Gdzie naładujemy auto elektryczne? GDDKiA ogłasza przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła kolejny przetargi na wyposażenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) w stacje ładowania pojazdów elektrycznych położonych przy trzech autostradach.

Są pierwsze umowy na dofinansowanie lokalnych strategii rozwoju elektromobilności

Pierwsze umowy na dofinansowanie prac związanych z przygotowaniem lokalnych strategii rozwoju elektromobilności podpisuje z beneficjantami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach udzielonego wsparcia NFOŚiGW zrefunduje 100 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Jaktorów (woj. mazowieckie) oraz Radzyń Podlaski (woj. lubelskie).
Red and white closed barrier in the park

Ponad połowa Polaków chce stref czystego transportu

Połowa Polaków ocenia źle stan powietrza w swoim mieście. 64,8 proc. zgadza się na ustanowienie w nim tzw. strefy czystego transportu. Jako główną korzyść wskazują walkę ze smogiem, mniejsze natężenie ruchu, ograniczenie hałasu i zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych.

Car-sharing i elektromobilność docierają do coraz mniejszych gmin

We wrześniu w gminie Michałowice (powiat pruszkowski, województwo mazowieckie) ruszyła usługa wypożyczania samochodów na minuty. Wśród nich są samochody elektryczne, a energia elektryczna do ich zasilania pochodzi m.in. z paneli fotowoltaicznych.

Duży wzrost liczby samochodów elektrycznych w Polsce. Nadal jest ich jednak tylko kilka tysięcy

Według danych z końca sierpnia, po polskich drogach jeżdżą 6672 samochody osobowe z napędem elektrycznym. Od stycznia do sierpnia 2019 r. w Polsce zarejestrowano łącznie 2416 samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in, czyli o 89 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej – wynika z Licznika elektromobilności uruchomionego przez PSPA oraz PZPM.
video

W Poznaniu zaprezentowano autobus Solaris na wodór

W Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowano autobus wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen. To ekologiczny i całkowicie bezemisyjny pojazd.
css.php