Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Dobry Klimat dla Powiatów

Dobry Klimat dla Powiatów
11.08.2011, o godz. 10:49
czas czytania: około 2 minut
0

Ruda Śląska włączyła się do ogólnopolskiej realizacji projektu „Dobry Klimat dla Powiatów”, którego celem jest aktywne zaangażowanie polskich samorządów w działania prowadzące do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz służące lepszej adaptacji do zmian klimatu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Równie ważne, obok działań na rzecz ochrony klimatu globalnego, jest jednoczesne poszukiwanie w powiatach rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju lokalnej gospodarki oraz obniżenia kosztów funkcjonowania poszczególnych jednostek samorządu.

Udział w projekcie przez gminy jest całkowicie bezpłatny. Projekt finansowany jest m.in. ze środków instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach projektu przewidziano: organizację lokalnych debat publicznych, samorządowych konferencji regionalnych, obliczanie śladu węglowego i szeroko pojętą edukację w zakresie zmian klimatu oraz wpływu człowieka na te zmiany.

Każdy z powiatów na okres trwania projektu otrzymał swojego „opiekuna” – Lokalnego Inicjatora Społeczeństwa Obywatelskiego. W Rudzie Śląskiej Inicjatorem została Agnieszka Kominek przedstawiciel Stowarzyszenia „EcoTerra”. Przez cztery lata pani Agnieszka będzie wspierać działania podejmowane przez Liderów Projektu oraz inicjować działania na poziomie lokalnym.

W rocznym planie działania „DOBRY KLIMAT DLA RUDY ŚLĄSKIEJ” planowane są  m.in. „II Rudzkie Dni Recyklingu”, wspólne sadzenie drzew, konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce „klimatycznej”, cykliczne artykuły, debaty międzyszkolne.

– Główne tematy, na których chcielibyśmy się skupić, to przede wszystkim wpływ człowieka, czyli każdego z nas na zmiany klimatu, czyli co JA mogę zrobić, aby przyszłym pokoleniom żyło się lepiej. Z pewnością pojawią się takie tematy jak palenie odpadów w piecach domowych – dlaczego nie wolno tego robić i jakie mogą być skutki, jakie zagrożenia stwarzają dzikie wysypiska i jaki mają wpływ na klimat, możliwości wykorzystania energii odnawialnej, termomodernizacja i wiele innych – mówi Agnieszka Kominek.

źródło: rudaslaska.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024