Piknik i koncert pod hasłem “Opole w rytmie natury” rozpocznie, kosztujący 3 mln zł projekt edukacyjny, na który miasto pozyskało 2,2 mln zł dotacji. Działania informacyjne i edukacyjne “Wspólna akcja segregacja” przeprowadzone zostaną w Opolu i gminach Komprachcice i Turawa.
– Zabawą i rozrywką chcemy zachęcać do tego, żeby segregować odpady, myśleć o tym, że to, co porzucamy, może być raz jeszcze wykorzystane – powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Kampania informacyjna obejmuje tematykę szkodliwości niskiej emisji, ma też promować gospodarkę odpadami.
Kampania informacyjna rozpocznie się 18 sierpnia koncertem Dody z zespołem Virgin oraz zespołu Ravel. Na Osiedlu Armii Krajowej powstanie ekologiczne miasteczko i Mobilny Park Nauki z oczyszczalnią wody, elektrownią wodną, wirem wodnym i tamą wodną.
Będzie też wielka eko-gra planszowa, w której uczestnik jest jednocześnie pionkiem w grze. Gracz będzie rzucał wielką kostką, odpowiadał na pytania i zagadki znajdujące się na wielkoformatowej planszy. Z kolei w Eko-Domu, w osobnych pomieszczeniach: kuchni, łazience, salonie i biurze, dzięki przesuwnym elementom, zagadkom i quizom, uczestnicy dowiedzą się jak żyć zdrowiej i bardziej ekologicznie.
W atrakcji “My kontra smog – atelier fotograficzne”znajdą się m.in. tematyczne kostiumy, takie jak “czysta chmura” czy „smog”. Będzie też można przebrać się za piec węglowy, stary komin czy śmieci, w Polsce często traktowane jak opał. Odbędą się też warsztaty: wytwarzanie eko-kosmetyków, zabawek z odzysku, eko-dekoracji i recyklingowej biżuterii.
Odbędzie się też spektakl teatralny, którego celem jest zwrócenie uwagi młodego odbiorcy na problemy ekologii. Dzieci zapoznają się ze zdrowym stylem życia, właściwym odżywianiem, segregacją śmieci i z prawidłowym sposobem korzystania z tego, co daje nam natura. Wybiorą się w podróż do krainy Gnomów, aby tam odkryć, że trzeba dbać o Matkę Ziemię.
Oprócz koncertu 18 sierpnia w tym roku zaplanowano pięć pikników w poszczególnych dzielnicach Opola.
W ramach projektu Opole będzie zapowiadało i wprowadzało nowe zasady selektywnej zbiórki z podziałem na pięć frakcji. Pojemniki mają pojawić się w Opolu 1 kwietnia 2019 r. Miasto wyda też broszury i poradniki dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.
Źródło: UM Opole, Radio Opole
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4061176442606220939)
![ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/05/eco26_1320x150_gyt_pol.jpg?pas=9391356692606220939)
![ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/03/wydarzenia.abrys_.pl-320-x-520-px.png?pas=20535636802606220939)











![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-300x200.jpg.pagespeed.ce.BO0XC3OSiU.jpg)
![ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px.png?pas=4713238522606220939)
![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)











tez mi nowina
Komentarz #13391 dodany 2018-08-09 13:21:25
a ten odpad (tzn. Dodę) to gdzie wysegregować?