Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: Opole

Łącznie artykułów: 49.

Wody Polskie otrzymały ponad 170 mln zł z Unii Europejskiej na inwestycje przeciwpowodziowe

Wody Polskie otrzymały ponad 170 mln zł z Unii Europejskiej na inwestycje przeciwpowodziowe

01.11.2025
0

Ponad 170 milionów złotych z Unii Europejskiej trafi do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na realizację dwóch kluczowych inwestycji przeciwpowodziowych. Dzięki nim poprawi się bezpieczeństwo ponad 12 tysięcy mieszkańców południowej Polski. Dofinansowanie obejmuje modernizację wału przeciwpowodziowego rzeki San w powiecie stalowowolskim oraz drugi etap przebudowy polderu Żelazna w Opolu.

Mafia śmieciowa na celowniku. Śląska policja zatrzymała sześć osób

Mafia śmieciowa na celowniku. Śląska policja zatrzymała sześć osób

30.09.2025
0

Sześć osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn – zostało zatrzymanych przez śląskich policjantów w związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem odpadami. Podczas akcji przejęto m.in. 15 jednostek broni, ponad 5 tys. sztuk amunicji i 160 tys. zł w gotówce.

Opole. Rozbudowa polderu Żelazna ze wsparciem NFOŚiGW

Opole. Rozbudowa polderu Żelazna ze wsparciem NFOŚiGW

25.09.2025
0

Projekt przebudowy polderu Żelazna, chroniącego przed powodzią znaczną część Opola, uzyskał pozytywną ocenę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu został wybrany do dofinansowania w ramach programu FEnIKS – Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027.

Dotacje pozwolą na większe bezpieczeństwo nad wodą

Dotacje pozwolą na większe bezpieczeństwo nad wodą

02.06.2025
0

Nad Jeziorem Dużym w Turawie odbyła się wyjątkowa uroczystość – przekazanie umowy dotacyjnej dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego. To istotne wsparcie finansowe przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa nad wodą oraz poprawy warunków pracy ratowników.

Polder Żelazna w Opolu będzie dwukrotnie większy

Polder Żelazna w Opolu będzie dwukrotnie większy

28.05.2025
0

W Opolu zapowiedziano realizację drugiego etapu przebudowy polderu Żelazna. To istotny element systemu ochrony przeciwpowodziowej miasta i okolicznych miejscowości. Jak poinformował wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, powierzchnia polderu zwiększy się ponad dwukrotnie.

Powódź dotarła do Wrocławia. Premier zaleca ostrożność

Powódź dotarła do Wrocławia. Premier zaleca ostrożność

19.09.2024
0

Jak stwierdził premier Donald Tusk, podczas dzisiejszej (19 września br.), porannej narady powodziowego sztabu kryzysowego: „Jest za wcześnie, aby ogłaszać pokonanie powodzi we Wrocławiu. Wolałbym, żebyśmy wytrzymali nerwowo i zwracali uwagę na właściwe odczytywanie prognoz”.

Nowoczesna oczyszczalnia w Opolu z unijnym dofinansowaniem

Nowoczesna oczyszczalnia w Opolu z unijnym dofinansowaniem

11.09.2024
0

Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu zakończyła modernizację miejscowej oczyszczalni ścieków. Jak zapewnia kierownictwo spółki, zastosowano w niej najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne. Zmodernizowana oczyszczalnia spełnia też normy środowiskowe nałożone przez Unię Europejską, także te, które wejdą w życie w 2025 roku.

Raport NIK: Miasta wciąż nie radzą sobie z nielegalnymi reklamami w przestrzeni publicznej

Raport NIK: Miasta wciąż nie radzą sobie z nielegalnymi reklamami w przestrzeni publicznej

04.07.2024
0

Miasta wciąż nie radzą sobie z nielegalnymi reklamami w przestrzeni publicznej. Od 12% do 100% billboardów, szyldów, banerów czy plakatów skontrolowanych przez NIK na ulicach Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Poznania i Opola umieszczono tam bez zgody i wiedzy lokalnych władz. To oznacza, że w okresie objętym kontrolą nadzór nad gospodarowaniem powierzchnią reklamową nie był skuteczny, a do miejskich kas nie wpływały należne opłaty. NIK stwierdziła także przypadki naruszenia prawa i niegospodarności, których skutkiem było uszczuplenie przychodów czterech skontrolowanych miast w sumie o ponad 1 mln zł.

Spotkanie branży komunalnej w Katowicach już za tydzień. Co w programie?

Spotkanie branży komunalnej w Katowicach już za tydzień. Co w programie?

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to cykl 7. spotkań przedsiębiorstw zajmujących się gospodarką komunalną. Już za tydzień przedstawiciele branży będą mogli porozmawiać w Katowicach o możliwościach rozwoju sektora w województwach śląskim i opolskim. Udział potwierdzili m.in. Paweł Augustyn z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bogdan Pasko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Duża awaria magistrali wodociągowej w Opolu

Duża awaria magistrali wodociągowej w Opolu

20.02.2024
0

Dziś, 20 lutego 2024 r., w Opolu doszło do awarii głównej magistrali wodociągowej. Jak poinformowała spółka Wodociągi i Kanalizacja, na terenie miasta możliwe są tymczasowe spadki ciśnienia wody lub całkowity jej brak.

Paweł Kawecki prezesem opolskiego WiK

Paweł Kawecki prezesem opolskiego WiK

20.12.2023
0

Wczoraj, 19 grudnia br., Rada Nadzorcza Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Opolu, jednogłośnie wybrała na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Pawła Kaweckiego, dotychczasowego członka zarządu opolskiego WiK.

Budowa ITPO w Opolu z dofinansowaniem NFOŚiGW. Łączny koszt to niemal 170 mln zł

Budowa ITPO w Opolu z dofinansowaniem NFOŚiGW. Łączny koszt to niemal 170 mln zł

26.10.2023
0

Instalacja realizowana przez Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Opolu pozwoli na przekształcanie odpadów pochodzących z odpadów komunalnych z wytworzeniem energii w warunkach wysokosprawnej kogeneracji. Corocznie zagospodarowane zostanie 17 800 ton odpadów. Zainstalowana moc wyniesie 7,25 MW (w tym: cieplna 7 MWt oraz moc elektryczna 0,25 MWe). Łączny koszt projektu wynosi 169 107 288 zł. NFOŚiGW sfinansuje 100% kosztów kwalifikowanych stanowiących 130 235 600 zł, z czego 65 117 800 zł stanowić będzie dotacja oraz 65 117 800 zł- pożyczka.

Poseł zwalnia prezydenta

Poseł zwalnia prezydenta

17.01.2023
1

"Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie ostatnim, kiedy prezydentem miasta będzie Arkadiusz Wiśniewski." - to zapowiedź posła Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), który tym samym po raz kolejny krytykuje politykę obecnego włodarza miasta. Na konferencji prasowej zjawił się prezydent Wiśniewski i wręczył Kowalskiemu płytę gramofonową.

Ireneusz Jaki odwołany z funkcji prezesa WiK w Opolu

Ireneusz Jaki odwołany z funkcji prezesa WiK w Opolu

08.11.2022
0

W poniedziałek Rada Nadzorcza spółki WiK Opole odwołała trzech członków zarządu, w tym prezesa Ireneusza Jakiego, ojca eurodeputowanego Patryka Jakiego. - To działanie bezprawne, które znajdzie finał w sądzie - mówi odwołany prezes. Wcześniej Ireneusz Jaki przez kilka miesięcy był zawieszony na stanowisku w związku z zarzutami o utrudnianie przeciwdziałania mobbingowi.

css.php
Copyright © 2026