“Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie ostatnim, kiedy prezydentem miasta będzie Arkadiusz Wiśniewski.” – to zapowiedź posła Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), który tym samym po raz kolejny krytykuje politykę obecnego włodarza miasta. Na konferencji prasowej zjawił się prezydent Wiśniewski i wręczył Kowalskiemu płytę gramofonową.

Poseł Janusz Kowalski zorganizował konferencję prasową, którą w całości poświęcił urzędującemu prezydentowi miasta Opole Arkadiuszowi Wiśniewskiemu. Poseł Kowalski był wcześniej jego zastępcą.

Afery i skandale

Poseł ocenił, że w ciągu ostatnich miesięcy stolica regionu ponownie, jak za czasów rządów lewicy, „kojarzy się z aferami”. Zdaniem Kowalskiego „kolejnym skandalem” w Opolu jest finansowanie przez miasto działalności redakcji „Czasu na Opole”, którą kieruje wiceprezes należącego do miasta Zakładu Komunalnego.

– Gdy miasto podnosi ceny za bilety MZK, likwiduje niektóre linie, podnosi podatki, jednocześnie tworzy się bizancjum PR-owe. Nie godzę się na to, żeby za pieniądze podatników finansowano gazetki. „Czas na Opole”, który tworzą pracownicy Zakładu Komunalnego, zamiast zajmować się gospodarką odpadami, zarządzaniem cmentarzy, buduje bizancjum PR-owe przy pomocy pracowników udających dziennikarzy – mówi Janusz Kowalski.

Patologiczny układ

– Tak, jak pogoniliśmy w 2001 roku z Opola skorumpowane władze SLD, tak w przyszłym roku pożegnamy „układ Wiśniewskiego”, który przynosi wstyd miastu. Odsuniemy od władzy układ patologiczny prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego – mówi Kowalski.

Jak powiedział parlamentarzysta, tegoroczny KFPP w Opolu będzie ostatnim, podczas którego Wiśniewski będzie mógł wystąpić w charakterze gospodarza miasta.

W obronie „kolorowego” festiwalu

Na konferencję przyszedł prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który wręczył posłowi płytę gramofonową z kolorowym nadrukiem. Wiśniewski powiedział, że jego prezent jest dowodem na to, że miasto będzie broniło “kolorowego” festiwalu przed politykami, którzy jak w czasach PRL, decydowali kto i co może śpiewać.

Kontrola w miejskim zakładzie

Przed konferencją prasową poseł Kowalski przyjechał do siedziby Zakładu Komunalnego w Opolu, gdzie w ramach kontroli poselskiej złożył listę pytań dotyczących działalności tej jednostki. Zapowiedział także kolejne kontrole w jednostkach podległych Wiśniewskiemu i w spółkach miejskich, prosząc wszystkich mieszkańców o zgłaszanie informacji o potencjalnych nieprawidłowościach do jego biura poselskiego.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj