Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podpisał rozporządzenie w sprawie określenia właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Dokument został w piątek opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Rozporządzenie w sprawie właściwości organów regulacyjnych dla branży wod-kan określa do jakich jednostek PGW Wody Polskie mają zwracać się spółki wodno-ściekowe w sprawie zatwierdzania taryf i regulaminów. Mają na to termin do poniedziałku, 12 marca.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zamieściło w rozporządzeniu tabelę, w której określa właściwość organu regulacyjnego dla poszczególnych gmin. Gminy z tego samego województwa przypisywane są do różnych organów.

Każda z 2478 gmin w Polsce została przyporządkowana jednemu z 11 regionalnych zarządów gospodarki wodnej w Wodach Polskich. Przyporządkowanie jest powiązane z umiejscowieniem w obszarze zlewni danej rzeki, zgodnie z Prawem Wodnym.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli 10 marca. Treść rozporządzenia znajdziesz tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Bałagan, jedna wielka spychologia!!! Niech ktoś się wezmię tym na górze do d..y ;/ Bo naprawdę wymagania są duże od pracowników, a nic nie oferują. W nowo powstałych jednostkach nie mają nawet krzesła czy biurka w 3 miesiąc po reformie.. a sprzecie nie mówiąć….

Skomentuj