1 / 3

Na nielegalnym składowisku odpadów, w okolicach wsi Sobolew w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku, gdzie w sobotę 18.09 wybuchł pożar, przechowywane były odpady z Niemiec i Anglii.

W akcji gaśniczej składowiska odpadów w okolicach wsi Sobolew w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku bierze udział w sobotę ponad 20 zastępów straży pożarnej. Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze o godzinie 6 rano. „Ogień objął obszar składowiska odpadów o powierzchni pół hektara” – przekazał PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownicze PSP we Wrocławiu.

Sekretarza gminy Wądroże Wielkie Tomasz Głąbicki powiedział PAP, że na nielegalne składowisko trafiały odpady z Niemiec i Anglii. – To były różnego rodzaju sprasowane śmieci. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Katowicach – powiedział sekretarz.

Pożar powoduje duże zadymienie. Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownicze PSP we Wrocławiu poinformował, że straż monitoruje gazy pożarowe pod względem ich toksyczności i zasięgu. – Składowisko znajduje się daleko od zabudowań okolicznych wsi, a więc nie ma na razie zagrożenia dla mieszkańców – powiedział.

Czytaj więcej

6 Komentarze

Skomentuj