Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Dolnośląskie. Policja zatrzymała transport odpadów, które miały być nielegalnie składowane

Dolnośląskie. Policja zatrzymała transport odpadów, które miały być nielegalnie składowane
MŁ/PAP
25.07.2023, o godz. 13:20
czas czytania: około 2 minut
0

Policja oraz inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu zatrzymali we wtorek w gminie Wołów (Dolnośląskie) nielegalny transport odpadów, w tym niebezpiecznych. W sprawie zatrzymano pięć osób. Dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Mariusz Wojewódka podał, że WIOŚ prowadzi obecnie na Dolnym Śląsku kilkanaście postępowań ws. nielegalnego składowana odpadów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Mariusz Wojewódka poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, że WIOŚ od pewnego czasu dysponował informacjami o miejscu nielegalnego składowana odpadów, w ty odpadów niebezpiecznych. “Odpady były tam zwożone w nocy; dzięki współpracy WIOŚ z policją udało się ustalić sprawców i doprowadzić do zatrzymani transportu” – powiedział Wojewódka.


5 osób zatrzymanych

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Robert Frąckowiak podał, że we wtorek zatrzymano pięć osób, które “zajmowały się nielegalnym składowanie odpadów”. “Więcej informacji o tej sprawie, dla dobra śledztwa, dziś nie możemy przekazać” – dodał policjant.

Proceder trwał od dłuższego czasu

Według ustaleń PAP nielegalny transport odpadów został zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Wołów. Proceder, przez dłuższy czas, miał być prowadzony przez jedną z firm.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił podczas konferencji prasowej, że służby prowadzą na terenie województwa dolnośląskiego postępowania związane z nielegalnym deponowaniem odpadów. “Niestety zyski związane z nielegalnym składowaniem odpadów są duże i skłaniają niektóre firmy do podejmowania nielegalnych działań” – mówił wojewoda.

Pod przykrywką

Obremski podkreślił, że nielegalne składowanie odpadów często prowadzone jest “pod przykrywką”. “Mamy jakąś formę działalności, jakieś hale, w który ma się odbywać jakaś produkcja, a w rzeczywistości gromadzone są tam odpady” – mówił wojewoda.

Inne składowiska to – jak mówił Obremski – zaszłości z lat 80. czy 90. XX w. “Te składowiska są systematycznie likwidowane, przy czym jest to zadanie własne samorządów” – mówił wojewoda.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024