Gdański magistrat kupił kolejnych 200 domków dla kotów. Łącznie jest ich już 550 sztuk, a to oznacza że 2,2 tys gdańskich wolno bytujących kotów ma dach nad głową.

Dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe, z indywidualnym wejściem do każdego z pomieszczeń, tworzone z pełnym poszanowaniem indywidualnej kociej natury – Gdańsk już od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. – Każdy kot to indywidualista, tym samym swojej roli nie spełniają kocie „molochy”, które funkcjonują w innych miastach, gdzie koty skazane są na swoje towarzystwo i w efekcie niechętnie korzystają ze schronienia bądź korzystają z nich wyłącznie najsilniejsze koty – tłumaczy Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu, współautor projektu kociego domu.

Domy dla wolno bytujących kotów miasto przekazuje spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, które lokują je w sąsiedztwie swoich domów. Na zakup 200 kocich domów miasto wydało 63 tys. zł.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj