Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Druga młodość robotniczej famuły w Łodzi

Druga młodość robotniczej famuły w Łodzi
12.07.2022, o godz. 11:40
czas czytania: około 2 minut
0

Kilkanaście użytkowych lokali, kilkadziesiąt mieszkań, biura i hostel, a wszystko z zielonymi i ekologiczno-oszczędnościowymi rozwiązaniami. Tak ma się zmienić obiekt przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Łódzka Spółka Infrastrukturalna zmodernizuje monumentalny dom robotniczy przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi. Przetarg na wykonawcę remontu ma zostać ogłoszony już we wrześniu br., a prace powinny ruszyć w 2023 r.

Jest dokumentacja i pozwolenia

Spółka posiada gotową dokumentację inwestycji, łącznie z aktualnym pozwoleniem na budowę. W związku z tym remont będzie mógł się rozpocząć, gdy tylko uda się wyłonić wykonawcę.

– Podpisaliśmy już umowę na wykonanie nowych kosztorysów inwestorskich, bo ostatnie są sprzed 1,5 roku i są już nieaktualne. Chcemy poznać aktualne koszty remontu, żeby zdecydować, na jaki zakres możemy się zdecydować. Wiadomo, że ceny materiałów budowlanych drastycznie ostatnio wzrosły – wyjaśnia Mariusz Łysio, Dyrektor ds. strategii i rozwoju w ŁSI.

Usługi, restauracje, hostel i mieszkania

Obiekt przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi, po gruntownej odnowie, na parterze zyska 14 lokali użytkowych (w tym cztery dla gastronomii). Docelowo mają one być wynajęte łódzkim przedsiębiorcom i restauratorom.
Kolejny planowany zasób obiektu, to 58 mieszkań i obsługiwany przez aplikację mobilną hostel z 41 pokojami na wynajem.
Natomiast na powierzchnie biurowe zarezerwowano trzy kondygnacje budynku od strony ul. Ogrodowej. W tej części obiektu, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, powstaną też tzw. elastyczne biura serwisowane.

Recykling i zielone rozwiązania

Przy rewitalizacji dawnej robotniczej famuły należącej niegdyś do znanego łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego, ŁSI kładzie duży nacisk na ekologię obiektu. Poza bogatą roślinnością, która pojawi się między budynkami i na nich (kwietne łąki, drzewa, trawniki rekreacyjne, zielone dachy i ściany, ogród deszczowy), Ogrodowa 24 zyskać ma też wydajną instalację fotowoltaiczną zapewniającą zasilanie obiektu, instalację do odzysku wody ściekowej, zbiornik wody deszczowej, ekologiczny system wspomagania ogrzewania z rekuperacją (tj. odzyskiem energii cieplnej z wentylacji), i instalację ograniczającą zużycie wody w toaletach.

Dodajmy, że początkowo Łódzka Spółka Infrastrukturalna szukała partnera do realizacji tej inwestycji. Remont miał być prowadzony w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Jednak negocjacje z zainteresowanymi podmiotami nie przyniosły zadowalających rezultatów. Ostatecznie podjęto więc decyzję o samodzielnym finansowaniu tej inwestycji przez ŁSI.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023