Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Drzewa miododajne pomogą ratować pszczoły

Drzewa miododajne pomogą ratować pszczoły
09.09.2020, o godz. 7:06
czas czytania: około 1 minuty
0

Powiat leszczyński otrzymał blisko 18 tys. zł dotacji na zakup sadzonek drzew miododajnych. To odpowiedź na apele pszczelarzy. Nasadzenia odbędą się jesienią.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu od lat współfinansuje zakup sadzonek drzew miododajnych przez samorządy. O dotację wystąpił powiat leszczyński, który otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 17.950 zł.

Sadzenie drzew miododajnych jest odpowiedzią na apele pszczelarzy, którzy informują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów czy soków, z których powstaje miód.

– Celem całego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. Efekty dzisiejszych działań będą dopiero widoczne za kilkanaście lat, ale jeżeli nie podejmiemy tego działania teraz, to sytuacja w pszczelarstwie będzie coraz trudniejsza – mówi Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie. Co roku sadzimy drzewa miododajne przy drogach powiatowych, pieniądze na ten cel pochodzą zarówno z dotacji z budżetu Wielkopolski, jak i z budżetu powiatu – dodaje.

Nasadzenia będą prowadzone w okresie jesiennym przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie w przy drodze powiatowej Gronówko – Wyciążkowo w gminie Lipno (strona lewa – 150 szt. lipy) oraz przy drodze Święciechowa – Piotrowice (uzupełnienie miejsc po wyciętych i uschniętych drzewach – 60 szt. lipy).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024