Firma Solaris Bus&Coach dostarczy Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach dwa przegubowe autobusy elektryczne. Zwycięska oferta była jedyną, jaka wpłynęła na przetarg. Autobusy mają dotrzeć w pierwszej połowie 2022 r.

PKM podało w biuletynie informacji publicznej, że skłonne było przeznaczyć na realizację zamówienia 9,171 mln zł. Propozycja firmy Solaris była wyższa: 9,225 mln zł. Pomimo tego zdecydowano się ją przyjąć.

Do Czechowic-Dziedzic trafią 18-metrowe, przegubowe autobusy. Pierwszy ma dotrzeć do końca marca przyszłego roku, a drugi trzy miesiące później. Wykonawca ma także zbudować stację szybkiego ładowania na placu postojowym przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, a także wolnego ładowania w zajezdni.

Zakup jest realizacją projektu “Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”. Całość projektu opiewa na 7,5 mln zł netto. Dofinansowanie z pieniędzy UE i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sięgnie 6 mln zł. Na pokrycie wkładu własnego przewoźnik chce zaciągnąć pożyczkę w NFOŚiGW.

Flota PKM liczy obecnie ok. 40 autobusów.

Czytaj więcej

Skomentuj