PERN zwiększa swoje zaangażowanie w produkcję własnej energii elektrycznej. Niedawno zakończył się przetarg na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 9 lokalizacjach, a już rusza kolejne postępowanie – tym razem dla 20 obiektów.

– Budowa instalacji PV to element projektu „PERN producentem zielonej energii”, realizowanego w ramach Strategii PERN na lata 2021 – 2024. Spółka przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł – czytamy w komunikacie spółki.

Gdzie powstaną instalacje

Postępowanie przetargowe, które właśnie zostało uruchomione, obejmuje zakresem uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 20 lokalizacjach PERN:

Baza Gdańsk

Baza Miszewko Strzałkowskie

Baza paliw nr 3 Boronów

Baza paliw nr 6 Skarżysko Kościelne

Baza paliw nr 7 Trzebież

Baza paliw nr 8 Jastrowie

Baza paliw nr 11 Zamek Bierzgłowski

Baza paliw nr 13 Zawadówka

Baza paliw nr 14 Strzemieszyce

Baza paliw nr 19 Grabowno Wielkie

Baza paliw nr 20 Ugoszcz

Stacja pomp SW1 Zawady

Stacja pomp SW2 Orzechowo

Stacja pomp SZ1 Kleczew

Stacja pomp SZ2 Tarnowo Podgórne

Stacja pomp SZ3 Łupowo

Stacja pomp SP1 Pelplin

Stacja pomp SP2 Łasin

Stacja pomp SC1 Góry

Stacja pomp SC2 Rypin

Rola wykonawcy

Zadaniem wykonawcy będzie m.in.: opracowanie koncepcji budowy instalacji fotowoltaicznych, w zakresie niezbędnym do uzyskania warunków przyłączenia, opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, a także opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych. Celem wykonawcy będzie także uzyskanie wymaganych zgód administracyjnych wraz z wykonaniem niezbędnej do tego celu dokumentacji.

– Po uzyskaniu warunków przyłączenia dla tych obiektów, PERN będzie mógł przystąpić do kolejnego etapu realizacji zadania, czyli opracowania dokumentacji projektowej i przystąpienie do realizacji robót – zapowiada Katarzyna Krasińska, rzeczniczka PERN.

PERN S.A. to polskie przedsiębiorstwo, zajmujące się logistyką naftową. Zarządza siecią rurociągów, posiada magazyny paliw. Powstała w 1959 r. jako Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągu Naftowego. Po kolejnych fuzjach i akwizycjach zmieniła nazwę na skrótową: PERN.

PERN

 

Czytaj więcej

Skomentuj