Neptun, Bazylika Mariacka, miejski ratusz, stoczniowe żurawie, dwie tęcze, mnóstwo kwiatów, ryb, balonów i fantazyjnych ornamentów – obejrzeć można na ekoportrecie Gdańska, który gdańszczanie zmalowali na okoliczność Światowego Dnia Środowiska.

5 czerwca mieszkańcy Gdańska bawili się na festynie zorganizowanym przez Czyste Miasto Gdańsk oraz Związek Miast i Gmin Morskich z okazji jednego z największych świąt ekologicznych, czyli Światowego Dnia Środowiska. Z tej okazji okolice mola w Brzeźnie zamieniły się w centrum ekologów i… malarzy – powstał tam bowiem najdłuższy ekologiczny portret Gdańska.

Malowanie na sztalugach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Spacerujący plażowicze jeszcze przed zaplanowanym startem festynu sięgali po pędzle i farby. Pięć długich połączonych ze sobą płócien w zaledwie trzy godziny szczelnie pokryto kolorowymi malunkami. Chętnych było tak wielu, że niektóre części obrazu mają po dwie, a nawet trzy warstwy farby. Do zabawy włączyły się całe rodziny – przedszkolaki, uczniowie, rodzice, a nawet dziadkowie.

Były też quizy i konkursy z upominkami od Czystego Miasta Gdańsk oraz Związku Miast i Gmin Morskich. Był też naturalnie czas na przypomnienie zasad segregacji i reguł, jakimi powinien kierować się każdy eko-gdańszczanin.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj