Szaleństwo w błękitnych basenach, projekcje filmowe, wystawy oraz otwarte dni w ZWiK i popularnej „Dętce” – to tylko niektóre z atrakcji, które będą mieć miejsce podczas tegorocznych Dni Wody.

Aby po raz kolejny zwrócić uwagę łodzian na zapotrzebowanie w wodę oraz na wspieranie efektywnego zarządzania jej zasobami swoje siły połączyły m.in. Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Aquapark „Fala”, „Wodny Raj” i Manufaktura.

W niedzielę – 21 marca zainteresowanych czekają m.in. wodne szaleństwa w największym aquaparku w Polsce, który specjalnie na ten dzień przygotował m.in. zabawy i ćwiczenia dla dzieci i dorosłych, konkursy z cennymi nagrodami, a także szkolenia z pierwszej pomocy i podwodne przygody z nurkowaniem. Za darmo zwiedzić będzie można muzeum kanału „Dętka” na pl. Wolności. Bilety wstępu będą dostępne w niedzielę na specjalnym stoisku w Manufakturze, w godzinach 11– 15 (lub do wyczerpania) na określoną godzinę zwiedzania (od 12 do 17, co pół godziny). W Manufakturze na wyjątkowy spacer pt. „Z biegiem Łódki” zaprosi Ryszard Bonisławski. Wieczorem w kinie Cytryna zobaczymy „Kanał” R. Kuśmirowskiego – autorstwa łódzkiego performera i fotografa. W poniedziałek w UMŁ odbędzie się specjalna konferencja pt. „Zatrzymać wodę w Łodzi”, a zorganizowane grupy z łódzkich gimnazjów będą mogły zwiedzić stacje uzdatniania wody „Dąbrowa”.

Światowy Dzień Wody został zaproponowany na Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Środowiska i Rozwoju (UNCED) w 1992 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ w odpowiedzi wyznaczyło dzień 22 marca 1993 r. jako pierwszy Światowy Dzień Wody. Każdego roku, Światowy Dzień Wody podkreśla jeden konkretny aspekt związany z wodą pitną. Tegoroczne obchody upływają pod hasłem „czysta woda dla zdrowego świata”, a honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Łodzi.

źróło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj