Na Targach POLEKO w Poznaniu trwa X Forum Czystej Energii, które swym zakresem obejmuje najaktualniejsze sprawy i problemy związane z aktualnym stanem i perspektywą rozwoju energetyki odnawialnej oraz wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii.

W 2001 r. na Targach Poleko po raz pierwszy utworzona została specjalna ekspozycja o nazwie Salon Czystej Energii (SCE), tematycznie powiązana z kilkudniowym seminarium na jej terenie. Media okrzyknęły to wydarzenie przebojem XIII edycji Poleko. Ekspozycję każdego roku zwiedzają ministrowie, dając do zrozumienia, że temat OZE jest ważny również z punktu widzenia ochrony środowiska.

W 2009 r. w SCE zaprezentowało się 100 firm, a w Forum Czystej Energii udział wzięło ponad 300 osób. Obecnie w Polsce przeprowadzanych jest bardzo wiele konferencji nawiązujących tematycznie do OZE. Dziś energetyka odnawialna to pełnoprawna gałąź energetyki.

W ciągu dziewięciu edycji z tej formy edukacji skorzystało ponad 3000 osób, co można uznać za niemały wkład w szerzenie wiedzy z zakresu OZE.

Forum Czystej Energii połączone jest z trwającym w recepcji quizie "Sprawdź co wiesz o OZE". Dla uczestników z największą wiedzą czekają cenne nagrody.

Szczegółowy program Forum Czystej Energii dostępny jest TUTAJ.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj