W Warszawie podpisano umowę o utworzeniu w warszawskim zoo Centrum CITES – wyspecjalizowanego ośrodka dla żywych okazów zagrożonych wyginięciem.

Odebrane przemytnikom i osobom nielegalnie posiadającym okazy gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) znajdą swoje miejsce. W warszawskim zoo powstanie profesjonalny ośrodek, gdzie ptaki, żółwie a nawet pytony i warany będą mogły bezpiecznie poczekać na znalezienie nowego domu.

Ogród Zoologiczny w Warszawie od kilkunastu lat służy pomocą i daje schronienie zwierzętom zatrzymywanym przez Służby Celne, policję i Straż Miejską. Istnieje jednak ogromna potrzeba tworzenia nowych, specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeń.

Dużo zwierząt nielegalnie przewożonych przez granice jest zatrzymywanych w Porcie Lotniczym Okęcie i na przejściach granicznych ściany wschodniej. Są też uciekinierzy z hodowli prywatnych, znajdowani na terenie Warszawy i zwierzęta porzucone przez byłych właścicieli z terenu województw centralnych i wschodnich. Przyjmowane są również zwierzęta znajdowane w wyniku interwencji policji w mieszkaniach osób zatrzymywanych.

Projekt zakłada współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

źródło: um.warszawa.pl
 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj