Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

EkoAktywni z nagrodami

EkoAktywni z nagrodami
25.01.2012, o godz. 21:37
czas czytania: około 1 minuty
0

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz czwarty przyznał nagrody w konkursie EkoAktywni dla organizacji o charakterze regionalnych i ponadregionalnym prowadzących działalność lub realizujących programy z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, profilaktyki zdrowotnej dzieci na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Celem tej rywalizacji było zachęcenie organizacji do zwiększonej działalności w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej i nagrodzenie za prowadzoną dotychczas aktywność.

Jury konkursu oceniało działania podejmowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Spośród 32 zgłoszonych kandydatów wybrano 9 laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe w wysokości 30 i 20 tys. zł. Wyróżnienia po 10 tys. zł otrzymało siedem działających w województwie śląskim organizacji. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w lutym.

Lista Laureatów:

Nagrody w wysokości 30 tys. zł:
1) Związek Harcerstwa Polskiego w Katowicach,
2) Stowarzyszenie z Nauką w Przyszłość w Katowicach,
3) Fundacja Na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie” w Miasteczku Śląskim,
4) Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub GAJA w Wilkowicach,
5) Fundacja Ekologiczna ARKA w Bielsku-Białej,

Nagrody w wysokości 20 tys. zł:
1) Towarzystwo Miłośników Rydułtów w Rydułtowach,
2) Polska Izba Ekologii w Katowicach,
3) Liga Ochrony Przyrody Okręg w Katowicach,
4) Stowarzyszenie SOPEL w Będzinie.

Wyróżnienia finansowe w wysokości 10 tys. zł:
1) Liga Ochrony Przyrody Okręg w Częstochowie,
2) Liga Ochrony Przyrody Okręg w Bielsku-Białej,
3) Stowarzyszenie dla Natury WILK w Godziszce,
4) Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach,
5) Fundacja Ekologiczna SILESIA w Katowicach,
6) Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii ZIELONA ZIEMIA w Radzionkowie,
7) Stowarzyszenie ZIEMIA I MY – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej.

źródło: wfosigw.katowice.pl


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026