1 / 4

Już za około miesiąc pojawi się podwójna okazja do wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska. Po pierwsze, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi, a po drugie, odbędzie się trzecia edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston. Zapraszamy do uczestnictwa w jedynym w swoim rodzaju ogólnopolskim i bezpłatnym wydarzeniu, które, zwiększając świadomość ekologiczną uczestników, przynosi korzyści środowisku.

Organizowany przez firmę Abrys Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston to jeden z nielicznych przykładów pozytywnej spuścizny pandemii. Zamknięci w domach spotykaliśmy się w Internecie, by wspierać się w staraniach o lepszą przyszłość planety. Każde z poprzednich wydarzeń okazało się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania.

Sprawdzona formuła

Tradycyjnie w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na blok dla dzieci najmłodszych, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, poruszone zostaną tematy dotyczące gospodarki odpadami, a także poświęcone ochronie klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego lub innych odpadów niebezpiecznych.

Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. W programie przewidziano takie elementy, jak: pogadanka o klimacie, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, segregacja odpadów w praktyce, czytanie na ekranie, a także nauka ekowierszyka. Przygotowano m.in. pogadanki, rozmowy z ekspertami czy też warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.

Natomiast w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach pozyskiwania energii, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami.

Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl. Darmowy dostęp do transmisji zyskuje każdy mieszkaniec Polski i nie tylko.

 

Dlaczego warto?

Dzień Ziemi przypomina nam o potrzebie ochrony naszej planety, skłaniając nas do refleksji nad tym, jakie działania podejmujemy, aby dbać o środowisko i zminimalizować negatywny wpływ, jaki wywieramy na naszą planetę. EKOfeston stanowi doskonałą okazję do jednoczenia sił wokół wspólnego celu. Do edukowania na temat proekologicznych działań i zwiększenia swojej wiedzy na temat problemów ekologicznych, z jakimi się borykamy. Organizacja tego typu eventu w ramach obchodów Dnia Ziemi może przyczynić się do zacieśnienia więzi społecznych i zjednoczenia ludzi wokół idei ochrony środowiska. Wprawdzie każda jednostka ma wpływ na stan środowiska naturalnego i każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na jego ochronę, ale razem możemy więcej. Dzięki udziałowi w Ekologicznym Festiwalu Online, zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Polski uwrażliwiają się na podejmowanie proekologicznych działań, takich jak recykling, oszczędzanie energii, czy używanie transportu publicznego. Każdy uczestnik EKOfestonu zrozumie, że może wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego i że w ten sposób przyczynia się do zapewnienia przyszłości dzieciom oraz wnukom na czystej i tętniącej przyrodniczym życiem planecie.

 

 

Zostań partnerem EKOfestonu

Wspieranie każdego działania, podnoszącego świadomość ekologiczną Polaków ma głęboki sens, zwłaszcza w obliczu kryzysu klimatycznego, surowcowego oraz energetycznego, który dotyka nas w ostatnim czasie. Dlatego warto być nie tylko uczestnikiem EKOfestonu, ale także partnerem wydarzenia, aby poprzez partycypację w zakresie finansowym i merytorycznym, mieć wpływ na kształtowanie prośrodowiskowych postaw Polaków.

Dodatkowo uczestnictwo w organizowaniu tego wydarzenia online wzmacniania relacje biznesowe oraz uwypukla wizerunek przedsiębiorstwa jako podmiotu skupionego na ochronie środowiska i edukacji ekologicznej. Ponadto współtworzenie EKOfestonu i skorzystanie z możliwości emisji własnego materiału to dla partnera skuteczne narzędzie docierania z informacją o swojej działalności do mieszkańców Polski. Zasięg wydarzenia będzie nieograniczony, a udział w wydarzeniu będzie bezpłatny dla wszystkich. W ramach współpracy dla partnerów przygotowywane są materiały promocyjne. Oprócz tego tworzone są mailingi, plakaty, banery do mediów społecznościowych, komunikaty prasowe i materiały podsumowujące spotkanie, zawierające informacje o podmiotach będących partnerami EKOfestonu. Podjęcie partnerskiej współpracy umożliwia współtworzenie ważnego projektu, będącego wspólną odpowiedzią na aktualne potrzeby edukacji ekologicznej. Więcej o możliwościach oraz korzyściach z bycia partnerem Ekologicznego Festiwalu Online warto przeczytać pod linkiem: „Oferta współpracy”.


KONTAKT w sprawie EKOfestonu: Małgorzata Masłowska-Bandosz, tel. 784 001 823, [email protected]


Oto jaki był EKOfeston 2022:

 

Czytaj więcej

Skomentuj