Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
The green cities APZ Baner A [31.05 – 01.07.23]
kubota baner A [31.03-05.06.23]
Karcher Baner A [01.06-10.06.23]

Klimat

STIHL baner B [03.04.- 30.06.23]

Wpisy

Wpisy

Polski eksport odpadów jest już większy niż import

2022 rok był pierwszym, kiedy więcej odpadów wyjechało z kraju niż przyjechało z zagranicy - poinformowała wiceszefowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Magda Gosk.

Aktywiści klimatyczni zablokowali ulice w centrum Wiednia. “Pędzimy do klimatycznego piekła!”

Zapowiadana na maj przez aktywistów klimatycznych z ruchu Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation) trzytygodniowa fala protestów rozpoczęła się we wtorek o godz. 8 rano w centrum Wiednia od blokowania ulic – podał portal austriackiego dziennika „Kronen Zeitung”.

Niekoszone zieleńce w mieście łagodzą zmiany klimatu

Niewykaszanie lub rzadsze koszenie zieleńców w mieście wpływa na łagodzenie zmian klimatu i odporność miasta - uważa biolog prof. Mirosław Ratkiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku. Wśród zalet wymienia m.in. oszczędność wody, większą wilgotność i bioróżnorodność.
Samolot

Nowe prawo wymusi stosowanie biopaliw także w lotnictwie

Parlament Europejski porozumiał się z Radą Europejską: w ramach pakietu ReFuelEU Aviation powstaną nowe przepisy, mające na celu ograniczenie emisji pochodzących z lotnictwa poprzez promowanie ekologicznych paliw lotniczych.
Fermentacja obornika

Biogazowa nowela ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii

Ułatwienia w budowie i rozbudowie instalacji do produkcji i dystrybucji biogazu zakłada projekt noweli ustawy o OZE, którym we wtorek zajmie się rząd. Nowela przewiduje także dodatkowe regulacje dotyczące klastrów energetycznych.

Start-upy aktywnie włączają się w walkę ze zmianami klimatycznymi

W Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej pojawia się coraz więcej start-upów z branży climate tech, które wspierają walkę ze zmianami klimatycznymi. Zajmują się m.in. alternatywnymi źródłami energii, recyklingiem, dostępem do wody, agritechem czy kwestiami związanymi z odpowiedzialną konsumpcją. Są też coraz istotniejszą częścią rynku venture capital.
css.php