Gry planszowe, puzzle i kolorowanki o tematyce ekologicznej wydał Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Gry planszowe i puzzle przedstawiają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a książeczki edukacyjne i kolorowanki propagują właściwe zachowania w trosce o środowisko naturalne (oszczędzanie wody, energii, ochrona powietrza i energia odnawialna, segregacja odpadów).

Książeczki i kolorowanki będą sukcesywnie przekazywane (w I kwartale 2010 r.) do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie województwa zachodniopomorskiego. Gry planszowe i puzzle będą przekazywane dzieciom w ramach konkursów pod patronatem Marszałka organizowanych przez różne instytucje. Pierwsze egzemplarze materiałów edukacyjnych zostały wręczone laureatom XV edycji konkursu Wiedzy o Szczecińskim Parku Krajobrazowym "Puszcza Bukowa" organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Zgodnie z zapisami Programu ochrony środowiska Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział prowadzi działania zmierzające do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył na ten cel kwotę 41 824 zł brutto z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na 2009 rok.

Wszystkie materiały edukacyjne będą opatrzone w logo województwa z dopiskiem „Zachodniopomorskie w trosce o środowisko naturalne”. 

 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj