Zakończyła się I edycja “Ekologicznej Akademii Umiejętności”. Wzięło w niej udział 37 pedagogów z włocławskich oraz puławskich szkół i przedszkoli.

Projekt był realizowany w  ramach międzynarodowego Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W przedsięwzięcie zaangażowały się dwie firmy chemiczne realizujące Program: Anwil S.A. (przy wsparciu CHEMEKO Sp. z o.o) z Włocławka oraz Zakłady Azotowe „Puławy” w Puławach.

– Akademia opierała się na cyklu pięciu spotkań z wybraną grupą nauczycieli i przedstawieniu im zagadnień organizacyjnych i prawnych dotyczących np. gospodarki odpadami, zanieczyszczeń powietrza czy wód –  mówi Magdalena Ozimek, pomysłodawczyni i krajowy koordynator    ”Ekologicznej Akademii Umiejętności". – Chcieliśmy przedstawić wszystkie te aspekty środowiskowe z punktu widzenia przedsiębiorców – dodaje.

Wśród uczestników byli nauczyciele na różnym poziomie rozwoju zawodowego – od stażystów po dyplomowanych, reprezentujący zarówno przedszkola, ale i wszystkie typy szkół. Słuchaczami byli nauczyciele przyrody biologii, chemii, geografii, uczący podstaw ochrony środowiska i zarządzania bezpieczeństwem.

Dla uczestników była to możliwość spotkania z przedstawicielami świata nauki – uznanymi w dziedzinie prawa ochrony środowiska. Podczas zjazdów gościli także przedstawiciele organów administracji (WIOŚ, Państwowa Inspekcja Sanitarna), Urzędów Miasta czy specjalistycznych firm jak Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Saniko" Sp z o. o, Environ Poland Sp. z o. o czy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie”.

Oprócz wykładów i spotkań z fachowcami, słuchacze mieli także możliwość obejrzenia Zakładów, które Akademię organizowały. Uczestniczki włocławskich zjazdów odwiedziły m.in. zakładową straż pożarną, Elektrociepłownię, a puławskie słuchaczki np. sterownię melaminy.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj