Portal www.zielonalekcja.pl prowadzi aż cztery nowe redakcyjne konkursy! Swoich sił mogą spróbować zarówno małe dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Do zdobycia cenne nagrody. Na prace we wszystkich konkursach czekamy do 1 czerwca 2010 roku!

Pomysłowe dzieci już po raz drugi mogą wykazać się swoimi zdolnościami w konkursie „Wszystkie dzieci segregują śmieci”. Zadaniem maluchów z klas I-III szkoły podstawowej jest stworzenie krótkiego hasła, zachęcającego do segregowania odpadów. Do wygrania bogato ilustrowane książki o tematyce przyrodniczej.

Starsze dzieci oraz miłośników ekologii w każdym wieku zapraszamy do opisania nam, najciekawszej –  Waszym zdaniem – ścieżki ekologicznej. Nagrodami w konkursie „Mój spacer ekologiczny” są m.in. laptop i aparaty fotograficzne.

Pełnoletnich pasjonatów edukacji ekologicznej – nie tylko nauczycieli – zachęcamy do udziału w drugiej edycji „Ekoscenariusza” i stworzenia swojego scenariusza zajęć lekcyjnych poświęconych edukacji ekologicznej. Najlepsi scenopisarze otrzymają tablice edukacyjno-informacyjne. Uwaga! Zwycięzca otrzyma przenośny zestaw i sam wybierze tematykę!

Z kolei pracowników ośrodków edukacji ekologicznej przy parkach krajobrazowych i narodowych oraz wszystkie pełnoletnie osoby, które dysponują ciekawymi przyrodniczo i ogólnodostępnymi dla społeczeństwa obszarami gorąco zapraszamy do udziału w konkursie „Stwórz ścieżkę edukacyjną”. Najlepszy projekt ścieżki  zostanie zrealizowany i wyposażony w infrastrukturę.

Regulaminy oraz wszelkie szczegóły zamieszczamy na www.zielonalekcja.pl w zakładce Nasze Konkursy.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj