Czy instytucje finansujące zwracają uwagę na aspekty środowiskowe i społeczne? Co oznacza realizacja inwestycji w sposób odpowiedzialny i jakie wynikają z tego korzyści? Na te oraz inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas dzisiejszego Forum Dyskusyjnego Ekoodpowiedzialność Polskiego Biznesu pt. „Realizacja inwestycji w sposób odpowiedzialny, czyli zrównoważony rozwój w praktyce”.

Spotkanie, które odbędzie się dziś podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2010, organizowane jest przez redakcję czasopisma „Ecomanager” oraz firmę PwC. Partnerem Forum są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Celem Forum Dyskusyjnego jest promocja społecznej odpowiedzialności biznesu w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane praktyczne aspekty koncepcji i jej zastosowanie w działalności biznesowej. Wskazane będą również przykłady inwestycji zrealizowanych w sposób odpowiedzialny. Uczestnicy zyskają możliwość poznania idei odpowiedzialnych inwestycji i dobrych praktyk dotyczących prowadzenia takich przedsięwzięć – mówi Magdalena Dutka, prezes zarządu firmy Abrys, wydawcy czasopisma „Ecomanager”.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele: Banku Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz firm: Gaz-System, Autostrady Wielkopolskiej, PKN Orlen, PBG, Eon oraz Dalkii Polska.

– Dziś zrównoważony rozwój nie jest już postrzegany jako miły dodatek do działalności biznesowej, ale jako warunek przetrwania. Firmy muszą w długofalowych planach brać pod uwagę swoje oddziaływanie społeczne i środowiskowe. Także w Polsce coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna myśleć nie tylko o tym „ile", ale też „jak". Szczególnie dotyczy to inwestycji infrastrukturalnych, w przypadku których ingerencja w ekosystem jest najbardziej widoczna i dotkliwa. Odpowiedzialne inwestowanie to sposób na budowanie przewagi konkurencyjnej, którego nie warto ignorować – przekonuje Agata Stafiej-Bartosik, menedżer z zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu firmy PricewaterhouseCoopers.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Patronat Ministra Gospodarki, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Centrum Informacji o Środowisku oraz prezydent Poznania – Ryszard Grobelny. Z kolei patronat medialny sprawować będą Forum Odpowiedzialnego Biznesu, serwis CSRinfo, magazyn „CR Nawigator”, Radio Merkury oraz TVP Poznań.

24 listopada, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilion 15, sala 503, godz. 10-14


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj