Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

„Ekopoukładani”, czyli MPO Warszawa zaprasza na Noc Muzeów

„Ekopoukładani”, czyli MPO Warszawa zaprasza na Noc Muzeów
Bartłomiej Leśniewski
17.05.2024, o godz. 8:45
czas czytania: około 2 minut
0

W najbliższą sobotę (18 maja) Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie we współpracy z m.st. Warszawa przygotowało dla mieszkańców kolejną edycję akcji „Ekopoukładani”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Akcja odbędzie się 18 maja w godz. 09:00 – 17.00. W jej ramach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie będzie można wymienić na sadzonki roślin w PSZOK-u na Woli przy ul. Tatarskiej 2/4. “Bezpośrednio po zakończeniu akcji zapraszamy wszystkich do odwiedzenia swojej bazy przy Tatarskiej w ramach Nocy Muzeów” – czytamy w komunikacie MPO Warszawa.

Elektroodpady za sadzonki

Inicjatywa „Ekopoukładani” to akcja m.st. Warszawy, która cieszy się  dużym zainteresowaniem warszawiaków. W ramach wydarzenia mieszkańcy mogą wymienić elektroodpady na sadzonki różnych roślin takich, jak lawenda, oregano, bazylia, czy borówka amerykańska.

Najbliższa okazja do wzięcia udziału w „Ekopoukładanych” łączy się z 20. edycją Nocy Muzeów, która odbędzie się już 18 maja br. MPO Warszawa zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w akcji, która odbędzie się na terenie PSZOK-u na Woli. Dla chętnych do zostawienia zepsutego radia, miksera,  telewizora przygotowano aż kilka tysięcy sadzonek.

– Na cały dzień otwieramy jedną z naszych kluczowych lokalizacji. Przy ul. Tatarskiej znajduje się baza transportowa, ale również Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który skupi atrakcje MPO w najbliższą sobotę.  Tego dnia od 9.00 do 17.00  odbierane będą elektroodpady w zamian za sadzonki roślin, a następnie przedstawiane atrakcje podczas tegorocznej Nocy Muzeów – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej MPO Warszawa.

PSZOK jak muzeum

Warszawską Noc Muzeów współtworzy ok. 300 instytucji. Ponad 50 z nich uczestniczy  w inicjatywie po raz pierwszy. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie debiutowało rok temu. W tym roku w ramach Nocy Muzeów, MPO skupi się na kształtowaniu proekologicznych postaw wśród mieszkańców stolicy, dla których przygotowało wiele interesujących atrakcji.

Goszczący w PSZOK-u przy ul. Tatarskiej 2/4, w godz. 09:00 – 22:00, będą mogli wziąć udział w warsztatach poprawnej segregacji odpadów komunalnych pn. „Mini wysypisko”.

“Fanów motoryzacji z pewnością zainteresuje prawdziwa perełka w postaci odrestaurowanego Mercedesa „Kurzhaubera” z 1968 roku oraz nowoczesne śmieciarki, w których będzie można się rozsiąść i przetestować wszystkie ich mechanizmy. Poza tym uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na pamiątkowe gadżety, które będą związane z prawidłową segregacją odpadów komunalnych” – zachęca stołeczne MPO.

– Zależy nam na promowaniu proekologicznych postaw. Przez cały dzień będziemy rozdawać mieszkańcom m.in. dziesięciopaki biodegradowalnych toreb na odpady bio oraz przyjmować odpady trudne i kłopotliwe w PSZOK-u, który będzie otwarty w standardowych godzinach – dodaje Jakub Turowicz.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024