W niedzielę, 9 października, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję czerpać wiedzę przez zabawę w trakcie pikniku edukacyjno-ekologicznego EKOSTREFA. Wydarzenie odbędzie się przed Stadionem Miejskim.

– Ekostrefa to wydarzenie, podczas którego chcemy pokazać, że odpady to cenne surowce, które warto ponownie wykorzystać, zarówno w procesach twórczego ich zagospodarowania, jak i przekazania do recyklingu. Będziemy też mówić o gospodarce obiegu zamkniętego, ochronie klimatu, a także o ekologicznym stylu życia, czyli poruszać bardzo ważne tematy dla każdego Poznaniaka – mówi Małgorzata Masłowska-Bandosz reprezentująca firmę Abrys, jednego z organizatorów wydarzenia.

Kibicujemy

Nie bez przyczyny, bo przecież piknik odbędzie się przed Stadionem Miejskim w Poznaniu, i to w dniu meczu Lecha Poznań z Radomiakiem Radom, hasło spotkania brzmi „Kibicuj Środowisku!” Na wszystkich, którzy tego dnia zjawią się pod Stadionem Miejskim będą czekać między innymi: warsztaty kreatywne, pokazy chemiczne, ekologiczne gry wielkoformatowe, zestawy odnawialnych źródeł energii, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Zbieramy graty

W trakcie pikniku odbędzie się także zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o małych gabarytach.

n- Bardzo ważne dla naszej planety jest to, aby poddać recyklingowi jak najwięcej niepotrzebnych urządzeń i odzyskać z nich cenne surowce. Chcemy też wykorzystać to, że piknik będzie miał miejsce przed meczem LECH – RADOMIAK i zaapelować do wszystkich, którzy tego dnia przybędą na stadion, aby zabrali ze sobą zużyty sprzęt i wrzucili go do specjalnych pojemników, a otrzymają w zamian wlepki kibicowskie. Postępując odpowiednio z elektroodpadami, dbamy o planetę mówi Julia Kasperczak, odpowiadająca za Ekostrefę z ramienia Elektrorecykling S.A.

Do zobaczenia w niedzielę

Start pikniku przewidziany jest na godzinę 14:00, a zakończenie na 17:30. W trakcie całego wydarzenia odwiedzający będą mogli nie tylko miło spędzić czas całą rodziną, ale także dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat ekologii, recyklingu czy dbania o środowisko. Organizatorami wydarzenia są ABRYS dla środowiska oraz Elektrorecykling S.A. W przygotowaniu całości pomagają takie marki jak: Amica, Stowarzyszenie Wiara Lecha, Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz oraz Fundacja Zaraz Wracam. Partnerami wydarzenia z kolei są Lech Poznań, Santander, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz. Patronat medialny nad wydarzeniem obrały: Głos Wielkopolski, WTK Poznań, ePoznań.pl, Radio EMAUS, Radio Afera oraz Polskie Radio Poznań.

 

Czytaj więcej

Skomentuj