1 / 17

Ideą gospodarki obiegu zamkniętego jest ponowne wykorzystanie odpadów pod kątem surowcowym – przypominał wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, który wziął udział w debacie “Gospodarka o obiegu zamkniętym – wyzwanie dla branży elektronicznej” w ramach targów Electronics Show 2018.

Wiceminister środowiska przypomniał, że przygotowanie zużytego sprzętu do ponownego użycia wpisuje się w ramy strategii gospodarki obiegu zamkniętego. Niepoddawanie  elektroodpadów recyklingowi powinno być potraktowane jako utrata zasobów i przejaw nieefektywności gospodarki przez marnotrawstwo – ocenił Sławomir Mazurek.

Zdaniem ministra Mazurka w ramach circular economy kluczowe znaczenie ma pełne wdrożenie zasady rozszerzonej odpowiedzialności producenta (EPR), która wraz z zasadą “zanieczyszczający płaci” stanowi podstawę sformułowania przepisów dotyczących elektroodpadów.

Targom elektroniki użytkowej Electronics Show 2018 towarzyszy konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” organizowana przez firmę Abrys. Odbywa się ona w warszawskim Airport Hotel Okęcie 12 i 13 kwietnia. Relację z pierwszego dnia wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Rynek elektroopadów 2018: nowelizacja, BDO i audyty

Czytaj więcej

Skomentuj