Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Elektroodpady nie mogą być marnowane - mówi Sławomir Mazurek

Elektroodpady nie mogą być marnowane - mówi Sławomir Mazurek
13.04.2018, o godz. 15:05
czas czytania: około 1 minuty
0

Ideą gospodarki obiegu zamkniętego jest ponowne wykorzystanie odpadów pod kątem surowcowym - przypominał wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, który wziął udział w debacie "Gospodarka o obiegu zamkniętym - wyzwanie dla branży elektronicznej" w ramach targów Electronics Show 2018.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Wiceminister środowiska przypomniał, że przygotowanie zużytego sprzętu do ponownego użycia wpisuje się w ramy strategii gospodarki obiegu zamkniętego. Niepoddawanie  elektroodpadów recyklingowi powinno być potraktowane jako utrata zasobów i przejaw nieefektywności gospodarki przez marnotrawstwo – ocenił Sławomir Mazurek.

Zdaniem ministra Mazurka w ramach circular economy kluczowe znaczenie ma pełne wdrożenie zasady rozszerzonej odpowiedzialności producenta (EPR), która wraz z zasadą “zanieczyszczający płaci” stanowi podstawę sformułowania przepisów dotyczących elektroodpadów.

Targom elektroniki użytkowej Electronics Show 2018 towarzyszy konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” organizowana przez firmę Abrys. Odbywa się ona w warszawskim Airport Hotel Okęcie 12 i 13 kwietnia. Relację z pierwszego dnia wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Rynek elektroopadów 2018: nowelizacja, BDO i audyty

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024