PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Elektrykiem z Oslo do Helsinek

Elektrykiem z Oslo do Helsinek
ml
03.03.2017, o godz. 18:05
czas czytania: około 1 minuty
0

Na trasie łączącej Oslo, Sztokholm i Helsinki powstanie sieć wysokosprawnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Stacje ładowania będą przeznaczone dla nowych modeli pojazdów o długim zasięgu, przekraczającym 300 kilometrów. Samochody z możliwością szybkiego ładowania mają pojawić się na rynku na początku 2018 roku. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli na pokonanie drogi z Helsinek do Oslo w takim samym czasie jak tradycyjnym samochodem.

– Projekt Fortum Charge&Drive rozpoczął się w 2010 roku i pierwotnie miał na celu połączenie stolic krajów nordyckich stacjami szybkiego ładowania. Przez te lata wiele się nauczyliśmy i udało nam się zbudować najwyższą jakość usług, które są cenione przez klientów. Uważamy, że nadszedł odpowiedni moment żeby powrócić do naszego pomysłu i za pośrednictwem wysokosprawnych stacji ładowania zagwarantować kierowcom możliwość pełnego wykorzystania potencjału samochodów elektrycznych – podkreśla Markus Hökfelt, odpowiedzialny w firmie Fortum za projekt Charge&Drive.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych (High-Power Charging) będą dysponowały mocą jednostkową od 150 do 350 kilowatów i będą przystosowane do obsługi głównych modeli samochodów dostępnych na rynku. Pierwsze cztery stacje ładowania zostaną wybudowane jeszcze w tym roku. Ich instalacja stanowi pierwszy krok w kierunku stworzenia w krajach nordyckich infrastruktury, która pozwoli kierowcom na pełne wykorzystanie zalet nowych modeli samochodów elektrycznych i umożliwi podróżowanie na długich dystansach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024