Na Expo Silesia w Sosnowcu 24 i 25 kwietnia br. odbędą się dwie branżowe konferencje poświęcone tematyce Smart Grid oraz inwestycjom w polski sektor energetyczny.

Konferencja pt. „Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce” organizowana we współpracy z TAURON Wytwarzanie SA,  została zaplanowana na 24 kwietnia 2012 r. Podczas niej przedstawiciele wiodących firm i instytucji z branży poruszą kwestie m. in.: produkcji energii elektrycznej, technologii dla bloków energetycznych, odnawialnych źródeł energii, bezpieczeństwa w energetyce, rozwoju sektora energetycznego w najbliższych latach.
 
Jednym z elementów programu konferencji będzie wręczenie statuetek „Lider Czystych Technologii
w Energetyce”. Ich pierwszymi laureatem, w roku 2010 był prof. Jerzy Buzek.
 
25 kwietnia 2012 r. Expo Silesia zaprasza na konferencję „Smart Grid Efektywne Systemy
w Energetyce.”
Zdaniem Wojciecha Rabsztyna, manedżera projektu, konferencja o takiej tematyce zasługuje na szczególną uwagę. – Na to branżowe wydarzenie składać się będą następujące panele dyskusyjne: „Systemy przesyłania energii elektrycznej”, „Osprzęt stosowany w instalacjach elektroenergetycznych” oraz „Przyrządy pomiarowe w energetyce”, czyli wszystko, co w temacie Smart Grid odgrywa najważniejszą rolę. – wyjaśnia Wojciech Rabsztyn.
 
Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki oraz Głównego Instytutu Górnictwa.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: www.powermeeting.pl, www.expocable.pl
 
Kontakt w sprawie konferencji:
Wojciech Rabsztyn – Menedżer Projektu
tel. 32 788 75 28
kom.: 510 031 669
 
Organizator:
Expo Silesia Sp. z o.o. Centrum Targowo-Konferencyjne
41-219 Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124
www.exposilesia.pl
 

           

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj