Od lipca Tauron uruchomił nową ofertę „Tauron Fotowoltaika” skierowaną do prosumentów, czyli klientów indywidualnych, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a jej nadwyżkę sprzedawać do sieci energetycznej. Również od lipca drugi potentat – Polska Grupa Energetyczna PGE – uruchomił ofertę dla prosumentów pod nazwą „Energia przyszłości”.

Klientom, którzy chcą zostać prosumentami, Tauron proponuje montaż paneli fotowoltaicznych na bardzo korzystnych zasadach. Oferta przygotowana została w taki sposób, aby potencjalny prosument nie tylko mógł szybko oszacować koszty inwestycji w panele foitowoltaiczne, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze

– Podstawowym założeniem związanym z przygotowaniem oferty „TAURON Fotowoltaika” było opracowanie takich mechanizmów, które zapewnią klientowi gwarancję bezpieczeństwa, optymalnie dobranych parametrów i wysokiej wydajności energetycznej systemu. Z tego powodu projekt elektryczny instalacji fotowoltaicznej będzie sprawdzony przez niezależną instytucję badawczą – Platformę Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej – podkreśla Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Zachętą do skorzystania z oferty „Tauron Fotowoltaika” jest też fakt, że to propozycja usługi kompleksowej. Prosument może liczyć na doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego, który składa się z modułów fotowoltaicznychh, konstrukcji mocującej oraz niezbędnego osprzętu. Przy tej ofercie Tauron współpracuje z firmami, które mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz bazują wyłącznie na podzespołach renomowanych producentów paneli fotowoltaicznych. Plusem produktu „Tauron Fotowoltaika” jest również prosta procedura skorzystania z oferty. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie www.tauron.pl/fotowoltaika. Autoryzowany partner skontaktuje się z klientem i przygotuje szczegóły oferty.

Z kolei  oferta PGE dla prosumenta pod nazwą „Energia przyszłości” to najnowsza oferta pakietowa PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, która sprzedaje energię elektryczną do ponad 5 mln klientów. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych z segmentu gospodarstw domowych, których operatorem sieci dystrybucyjnej jest PGE Dystrybucja, posiadających nieruchomość lub będących jej współwłaścicielem. Jednym z warunków przystąpienia do projektu jest zużycie od 3 MWh energii elektrycznej rocznie.

Wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska przygotowaliśmy kompleksową i dostosowywaną do indywidualnych potrzeb klienta ofertę, w ramach której może on skorzystać z kredytu i dofinansowania lub kredytu komercyjnego – mówi Bartłomiej Ślusarczyk, dyrektor departamentu marketingu PGE Obrót.

Klient  PGE może liczyć nie tylko na wsparcie specjalistów podczas całego procesu, ale również wykonanie projektu technicznego, dostawę oraz montaż systemu fotowoltaicznego. Oferta zawiera również usługę poserwisową.

– Energia przyszłości” to nasz kolejny innowacyjny produkt, który trafia w oczekiwania klientów i dynamicznie zmieniającego się rynku. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie produkować prąd na własne potrzeby ze źródeł odnawialnych, ale ze wsparciem partnera zabezpieczającego dostawy energii dla gospodarstwa domowego wtedy, gdy odnawialne źródło energii nie jest w stanie jej zagwarantować – mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

Aby dowiedzieć się więcej lub dołączyć do programu wystarczy zadzwonić na dedykowany numer PGE Contact Center 422 222 150 lub osobiście wypełnić ankietę kwalifikującą w Biurze Obsługi Klienta.

 

Czytaj więcej

Skomentuj