System kaucyjny z punktu widzenia instalacji komunalnych powinien być wdrożony dopiero po wprowadzeniu rozszerzonej odpowiedzialność producenta. Podobnego zdania są gminy i miasta świadome zagrożeń, jakie niosą projektowane rozwiązania.
COM40 planuje budowę instalacji odzysku energii na terenie gminy Nowe Skalmierzyce k. Kalisza. Celem EkoVolt Centrum Odzysku Energii jest m.in. przeciwdziałanie skutkom kryzysu energetycznego oraz zwiększenie konkurencyjności inwestora na rynku lokalnym i globalnym.
Według wstępnych szacunków zużycie gazu ziemnego w 2022 r. mogło spaść o ok. 16-17 proc. względem roku poprzedniego – przekazał PAP resort klimatu i środowiska. Podkreślono, że system jest przygotowany na najmroźniejszą zimę, a ryzyka wprowadzenia ograniczeń w poborze gazu na dziś nie ma.
Od 28 kwietnia świadectwa energetyczne określające zapotrzebowanie nieruchomości na energię będą obowiązkowe przy sprzedaży i wynajmie mieszkania lub budynku. Jak podkreśla resort rozwoju, dzięki dokumentowi nabywca lub najemca będzie świadomy przyszłych kosztów zużycia energii.
W dzień po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego pomocy Warszawy dla Kijowa, Poznań zdecydował o przekazaniu kolejnej transzy pomocy innemu ukraińskiemu miastu – Charkowowi.











