Grajewo, Bielsk Podlaski, Białystok, Łomża – w tych miastach wykorzystywana będzie energia słoneczna i wiatrowa. Inwestycje współfinansować będzie Regionalny Program Operacyjny województwa Podlaskiego.

Zakończyła się ocena projektów dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dotacje na tego typu przedsięwzięcia zarezerwowane są w piątym priorytecie RPOWP Rozwój infrastruktury ochrony środowiska.

Łącznie wszystkie inwestycje warte są ponad 29 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego przekracza 18 mln zł. Trzy projekty zostaną zrealizowane przez miejskie samorządy. W Łomży baterie solarne wykorzystywane będą w budynkach użyteczności publicznej. Grajewo zmodernizuje swój system ciepłowniczy. Białostocki „Elektryk” ogrzewany będzie energią wiatrową i słoneczną. Z kolei w Bielsku Podlaskim z czystej energii korzystać będzie szpital. Po dotację sięgnęła także firma, która zainwestuje w elektrownię wiatrową na Suwalszczyźnie.

Lista projektów ocenionych pozytywnie dostępna jest na stronie www.rpowp.wrotapodlasia.pl. Na jej postawie zarząd województwa podejmie decyzję o dofinansowaniu.

Na jesień przyszłego roku planowany jest jeszcze jeden konkurs na dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

źródło: wrotapodlasia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj