Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Eneris Surowce przejmuje udziały w Altvater Piła

Eneris Surowce przejmuje udziały w Altvater Piła
jwo
13.09.2021, o godz. 9:11
czas czytania: około 2 minut
0

Eneris Surowce przejmuje, należące do gminy Piła, udziały w spółce Altvater. Dzięki tej transakcji Eneris stanie się jedynym właścicielem spółki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Rada Miasta Piła zgodziła się na sprzedaż Eneris Surowce udziałów w spółce Altvater Piła. Na mocy tej decyzji Eneris stanie się wyłącznym właścicielem pilskiej firmy.

– Nabycie pełnego pakietu udziałów w Altvater wpisuje się w politykę Eneris związaną z inwestycjami w sektorze recyklingu. Jest ważnym krokiem we współpracy z samorządem w ramach rozwoju idei smart city, której pierwszym elementem jest podwyższenie odzysku surowców z recyklingu odpadów, a co za tym idzie konieczność realizacji nowych, znacznych nakładów inwestycyjnych. To także korzyść dla miasta, pozwalająca na pozyskanie dodatkowych środków na szereg działań poprawiających komfort życia mieszkańców Piły – powiedział Paweł Augustyn, prezes zarządu Eneris Surowce.

– Przejęcie pełnej kontroli przez Eneris to szansa na rozwój pilskiego Altvatera, w którym zatrudnionych jest ponad 250 osób. Jednolity nadzór właścicielski to szybsze podejmowanie decyzji oraz inwestycje w nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, które już wkrótce odczują mieszkańcy Piły – podkreślił Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła.

Altvater Piła jest największym odbiorcą odpadów komunalnych w północnej Wielkopolsce, a także jednym z większych pracodawców w Pile. Spółka istnieje od 1997 r. na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego, w którym 60% należy do Eneris Surowce, a pozostałe 40% do gminy Piła.

Firma obsługuje ponad 200 tys. mieszkańców z 28 gmin na terenie województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, a także szereg firm produkcyjnych. Po realizacji transakcji Eneris Surowce będzie jedynym właścicielem pilskiej spółki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024