Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Envicon 2021. Ekoodpowiedzialni 2021

Envicon 2021. Ekoodpowiedzialni 2021
12.10.2021, o godz. 22:57
czas czytania: około 2 minut
0

Instytut Energetyki Odnawialnej, Unisoft oraz EnerSys to tegoroczni laureaci Konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”, nagradzającego proekologiczne i odpowiedzialne postawy biznesowe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

O ten wyjątkowy tytuł mogą ubiegać się firmy, które w swoim rozwoju uwzględniają aspekt ochrony środowiska. „Ekoodpowiedzialni w biznesie” to nie tylko konkurs, ale także postawa, dowód na to, że odpowiedzialne, prośrodowiskowe działania są naprawdę ważne, dostrzegane oraz nagradzane. W tym roku w ramach konkursu przyznano dwie nagrody główne oraz jedno wyróżnienie.

Nagrody główne

Nagrody główne otrzymali Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o. oraz firma Unisoft.

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) jest pierwszym prywatnym instytutem naukowym w Polsce, już od dwudziestu lat zajmującym się kompleksowo zagadnieniami z zakresu energetyki odnawialnej, obejmującymi m.in. aspekty prawne, analizy ekonomiczne i finansowe. Uczestniczy w procesach inwestycyjnych z obszaru energetyki odnawialnej, prowadzonych przez firmy i samorządy oraz w projektach realizowanych w programach badawczych UE.

Z kolei firma Unisoft obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia swojego istnienia i od ponad trzech dekad angażuje się w pozabiznesową działalność na rzecz ochrony środowiska i poprawy funkcjonowania gospodarki komunalnej. Unisoft to firma przyjazna pracownikom i ich rodzinom, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia, zapewniająca podczas pandemii narzędzia umożliwiające pracę zdalną wszystkim zatrudnionym. Unisoft regularnie wspiera rozwój przedsięwzięć sportowych i turystycznych. Firma inspiruje do poznawania świata i ochrony piękna przyrody. Unisoft jest także mecenasem dobrej muzyki.

Wyróżnienie

Z kolei wyróżnienie w Konkursie otrzymała firma EnerSys, która zobowiązała się do ciągłej ochrony bezpieczeństwa i higieny pracy oraz środowiska naturalnego. Dbałość o środowisko firma postrzega jako wartość równie ważną dla sukcesów przedsiębiorstwa, jak kryteria ekonomiczne. Niezwykle istotnym obszarem działalności firmy jest edukacja ekologiczna społeczeństwa. Świadoma problemu zanieczyszczenia świata odpadami, w tym zużytymi bateriami i akumulatorami firma nie zamierza być częścią problemu, ale szuka rozwiązań, zachęcających ludzi do właściwego postępowania z tymi odpadami.

Nagrody z rąk Jolanty Ratajczak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Małgorzaty Masłowskiej-Bandosz, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w firmie ABRYS oraz Wojciecha Koneckiego, wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej, prezesa Zarządu APPLiA Polska odebrali Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej – Grzegorz Wiśniewski, Mariusz Fiłonowicz, prezes Zarządu firmy Unisoft, a także Małgorzata Podyma, specjalista ds. ochrony środowiska i BHP w firmie ENERSYS.
Statuetki i dyplomy zostały wręczone podczas uroczystej Gali Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, 12 października 2021 r. w Poznaniu.

Nagrodzeni w pozostałych kategoriach podczas Gali 25. edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024