Dwie niesamowite kobiety – Dorota Jakuta oraz Ewa Dziekońska podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON (Poznań, 12 października 2021 r.), odebrały statuetki w konkursie „Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki”.

Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki to inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć wyjątkowych osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz propagujących postawy promujące ochronę środowiska w całym swoim życiu.

W tym roku wyjątkowo zostały wręczone dwie nagrody. Jedną z nich odebrała ubiegłoroczna laureatka Konkursu – Dorota Jakuta, wieloletnia prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, której ze względu na pandemię statuetki nie udało się przekazać w ubiegłym roku. Dorota Jakuta, reprezentując od wielu lat Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”, skutecznie zabiegała o stworzenie dogodnych warunków dla funkcjonowania sektora wodno-kanalizacyjnego. Z ramienia branży uczestniczyła w procesach legislacyjnych w zakresie dotyczącym sektora wod-kan. Nadzorowała ekspertów Izby, którzy na bieżąco interpretowali i oceniali obowiązujące przepisy oraz monitorowali propozycje zmian. Za jej kadencji Izba podjęła się organizacji wielu konferencji, szkoleń oraz brała udział w organizacji studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Z kolei tegoroczną laureatką Konkursu Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki została Ewa Dziekońska, wieloletnia prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Tychach. Całe jej życie to symbol pracy u podstaw, przykład osoby, która reprezentuje pewną filozofię życia, zgodną z postawą ekologiczną na polu zawodowym i społecznym. Laureatka jest zaangażowana społecznie od wielu lat we wdrażanie zasad i idei programu zrównoważonego rozwoju – Lokalnej Agendy 21. Jest pomysłodawczynią, współorganizatorem i koordynatorem licznych projektów, seminariów i warsztatów oraz konkursów ekologicznych dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych w ramach różnych imprez. W realizowanych przez Polski Klub Ekologiczny w Tychach od kilkunastu lat „Eko-Kiermaszach dla zdrowia” każdego roku brało udział kilka tysięcy osób.

Statuetki wręczył prof. Maciej Nowicki wraz z Zarządem Firmy Abrys – Magdaleną Dutką i Robertem Rosą, a także z Krzysztofem Dąbrowskim, prezesem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

W tym roku odbyła się już XX edycja Konkursu „Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki”. Jej pierwszym laureatem jest prof. Maciej Nowicki, który przez te wszystkie lata niezmiennie angażuje się w rozwój i propagowanie idei Konkursu, a także Przewodniczył Kapitule Konkursu. Z tej okazji profesorowi złożono serdeczne podziękowania za dwie dekady współpracy i ogromny entuzjazm.
W ciągu dwóch dekad Nagrodą uhonorowano grono wyjątkowych osobowości – wybitnych naukowców, działaczy, społeczników oraz dziennikarzy. Aby przypomnieć ich niezwykłe historie i osiągnięcia, postanowiono wydać książkę „Dwie dekady nagrody pracy organicznej”. Do ukończenia tego dzieła brakowało tylko jednego elementu – tegorocznego laureata.

Nagrodzeni w pozostałych kategoriach podczas Gali 25. edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj