Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji Ministerstwo Środowiska namawia kierowców do racjonalnego korzystania z aut osobowych i rezygnacji z jazdy na krótkich trasach.

Jazda komunikacją miejską, rowerem, czy po prostu spacer  to – patrząc na zakorkowane ulice w godzinach szczytu – szybszy niż korzystanie z samochodu osobowego sposób na dotarcie do celu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że samochodem jedzie przeważnie jedna osoba, tymczasem w autobusie mieści się ok. 160 pasażerów! Wystarczy porównać ile miejsca zajmuje 160 samochodów, a ile jeden autobus,  ile czasu zajmie kierowcom 160-ciu samochodów dojazd do celu, a ile czasu potrzebuje na pokonanie tego samego dystansu jeden autobus. Odpowiedź jest prosta!

Z okazji ETZT Ministerstwo Środowiska przygotowało specjalna stronę internetowa –  www.nieprowadze.pl.  Znajdują się tam informacje, które pomogą odpowiedzieć na pytanie – czy korzystanie z samochodu jest konieczne. Pokazane są także zalety korzystania z alternatywnych sposobów podróżowania.

Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  trwa od 16 do 22 września. Przez cały tydzień za pośrednictwem radia, jedynej przyjemności kierowców stojących w korkach, będą emitowane spoty informujące o korzyściach wynikających z ograniczenia korzystania z samochodów na krótkich dystansach.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj